Leo Franco sözünde durdu

Leo Franco sözünde durdu.8740
  • Giriş : 21.06.2009 / 21:34:00

Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel'in iki ay önce el sıkıştığı Leo Franco Galatasaray'a verdiği sözü tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Teknik direktörlüğe Frank Rijkaard'ı getirerek önemli bir iş başaran Galatasaray'ın yeni sezon için söz kestiği Arjantinli file bekçisi Leo Franco'nun son dönemde kendisine gelen cazip teklifleri değerlendirmeye almadığı ve Cim -Bom'a garanti verdiği ortaya çıktı.

Atletico Madrid'in Şampiyonlar Ligi'ne kalmasından sonra, kulübünün sözleşme yenileme önerisini kabul etmeyen Arjantinli file bekçisine, La Liga ekiplerinden Valencia'nın yanı sıra, Fransa şampiyonu Bordeaux ve Yunanistan şampiyonu Olympiakos'un da talip olduğu ancak Franco'nun tercihini Aslan'dan yana kullandığı bildirildi.

Aylardır Leo Franco'nun işini bitirmek için İspanya'ya çıkarma yapan Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel'in de Leo Franco'nun son hareketi sonrası bir hayli rahatladığı ve gelişmeden Teknik Direktör Rijkaard'ı haberdar ettiği kaydedildi.

Leo Franco'yla 3 yıllık anlaşma yapan ve senelik 2 milyon euro ödeyecek olan sarı-kırmızılılar, Arjantinli kaleciyi 1 Temmuz'da İstanbul'a getirecekler. İspanya Ligi'nin geç bitmesi nedeniyle 32 yaşındaki kaleciye fazladan izin verildiği, İstanbul'daki sağlık kontrollerinin ardından Almanya kampına katılacağı ifade edildi.

Franco'nun yanı sıra, Dünya Kupası elemeleri nedeniyle Harry Kewell'ın da 1 Temmuz'da takıma dahil olacağı ifade edildi. Lincoln, Nonda, Baros, Linderoth ise bugün İstanbul'a gelecekler. Bu futbolcuların yarınki sezon açılışında yer alacakları bildirildi.

Rijkaard geldi

Galatasaray'daki görevine hızlı bir şekilde başlayan Rijkaard yardımcısı Neeskens ile birlikte dün İstanbul'a geldi. Hollandalı teknik adamın, ilk etapta özellikle genç futbolcuları mercek altına alacağı ve performansları yakından takip edeceği kaydedildi.

Yeni sezon hazırlıklarına yarın başlayacak olan Cim-Bom'da, teknik kadronun verdiği izin doğrultusunda milli takımlara giden ve sezon boyunca fazla oynayan futbolcular, 25 Haziran'da Florya Metin Oktay Tesisleri'nde olacaklar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*