Levante greve gidiyor

Levante greve gidiyor.30575
  • Giriş : 12.05.2008 / 21:46:00

İspanya Birinci Futbol Ligi'nde maaşlarını alamayan Levanteli futbolcular, greve gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İspanya Birinci Futbol Ligi'nde (La Liga) maaşlarını alamayan Levanteli futbolcular, greve giderek, paralarının ödenmemesi durumunda hafta sonunda lig şampiyonu Real Madrid'e karşı yapılacak maça çıkmayacaklarını açıkladılar.

Son haftalarda kulüp yönetimine karşı olan protestolarını yoğunlaştıran ve sahalarda da tepkilerini dile getiren eylemler yapan Levanteli futbolcular, İspanya Futbolcular Derneği'nin de (AFE) desteğini arkalarına alarak greve gittiklerini duyurdular.

Son olarak geçen haftalarda Recreativo Huelva maçına çıkmayacaklarını söyleyen, ancak kulüpten gelen vaad üzerine bu eylemlerini durduran Levanteliler, verilen sözlerin tutulmamasından dolayı, bu kez grevlerinin "kararlı ve çözüme dek" olduğunu bildirdiler.

Futbolcuların, yaklaşık 2 yıldır klüpten para alamadıkları bildiriliyor. Bu arada Levanteli futbolcuların kararı, şampiyon Real Madrid'i de etkiledi.

Levanteli futbolcuların sahaya çıkmaması durumunda kupasını bu maçta İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Angel Maria Villar'ın elinden alacak Real Madrid'in, Santiago Bernabeu Stadı'ndaki şampiyonluk kutlaması da suya düşmüş olacak.

Levanteli futbolculara, La Liga'daki diğer futbolcular da destek verirlerken, konudan haberdar olan Real Madridli futbolcular ise "kararı anlayışla karşıladıklarını" bildirdiler.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious