Levent Ersöz 1 haftada 13 kilo verdi

Levent Ersöz 1 haftada 13 kilo verdi.14550
  • Giriş : 30.01.2009 / 20:13:00

1 haftada 13 kilo veren Ergenekon tutuklusu Levent Ersöz'ün GATA'ya sevki istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon operasyonu kapsamında firardayken yakalanıp tutuklanan ve cezaevinde kalbinden rahatsızlanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün 13 kilo kaybettiği belirtildi. Ersöz'e ritm bozukluğu nedeniyle 24 saat süreyle "holter cihazı" takılırken, avukatları mahkemeye başvurarak müvekillerinin GATA'ya sevkini istedi.

Habertürk'ün haberine göre, Ergenekon operasyonunun 6. dalgası yapılmadan bir gün önce Moskova'ya kaçıp 5,5 ay sonra Ankara'da yakalanan emekli tuğgeneral Levent Ersöz, tutuklandıktan sonra cezaevinde kalbinden rahatsızlanmış ve Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Daha önce kalp krizi geçirdiği belirtilen Ersöz'ün damarlarında yeniden daralma olduğu yapılan anjio sonrası ortaya çıkınca, emekli tuğgeneral yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı.

Tutuklandıktan sonra 13 kilo verdi

Levent Ersöz'ün avukatı Ali Rıza Dizdar, müvekkilinin tutuklandığında 88 kilo olduğunu, ancak şu anda 75 kiloya düştüğünü ve hızla kilo kayettiğine dikkat çekerek, sağlık sorunlarıyla ilgili savcılığa başvurduklarını söyledi. Avukat Dizdar savcılığın Ersöz'le ilgili raporları istediğini belirtirken, kendilerinin de emekli tuğgeneralin GATA'ya sevki için Beşiktaş'taki adliyeye giderek dilekçe verdiklerini belirtti. İstanbul Barosu'nun da Levent Ersöz'ün GATA'ya sevki ile ilgili girişimlerde bulunduğu öğrenildi.

Emekli orgeneraller Şener Eruygur ve Hurşit Tolon`un gözaltına alındığı Ergenekon operasyonunda arandığını önceden öğrenip Moskova`ya kaçtıktan 5 buçuk ay sonda Ankara'da bir hastanede yakalanan emekli tuğgeneral Levent Ersöz çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*