Levent Ersöz fena yakalandı!

Levent Ersöz fena yakalandı!.12928
  • Giriş : 02.03.2009 / 13:54:00

GATA'ya yatabilmek için hastane hastane dolaşan Ersöz sapasağlam çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Önce kalp rahatsızlığı şikayetiyle Kartal Koşuyolu Kalp Eğitim ve Araştırma Hastanesinde soluğu aldı, söylenenin aksine damarlarının tıkalı olmadığı anlaşılınca yeniden cezaevine gönderildi. Sonra prostat kanseri olduğunu iddia ederek üç hastane dolaştıktan sonra kendini GATA'ya sevk ettirmeyi başardı.


Cezaevine adımını atar atmaz hastalanan, tutukluluk süresinin tamamını cezaevi yerine hastanede geçiren Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün tedavi gördüğü Koşuyolu Hastanesi'ndeki test ve tahlil sonuçları ortaya çıktı.

Hipertansiyon, kalp rahatsızlığı, prostat ve böbrek şikayetiyle hastaneye kaldırılan Ersöz'e 23 gün boyunca geniş çaplı bir muayene uygulanmış. Öyle ki prostat kanseri olmadığı ortaya çıkan Ersöz'ün bu kadar uzun süre hastanede kalması da şaşkınlıkla karşılanmıştı.

Emekli tuğgeneral Ersöz'ün kalbinde de ciddi bir sorun olmadığı uzmanlar tarafından açıklanmıştı.

Hastanede hormon testinden kan ve böbrek testine kadar 70'in üzerinde teste tabi tutulan Ersöz'ün avukatlarının iddia ettiğinin aksine hayati tehlikesinin olmadığı ortaya çıktı. Kanama şüphesi, damarlardaki oksijen oranı, kan akımı ve şeker oranı başta olmak üzere Ersöz'ün böbrekleri ve kalbi incelemeye alınmış.

Testler sonunda sadece kandaki dört ünitede sınırın hemen altında kan düşüklüğü tespit edilmiş ancak uzmanlar bunun her insanda dönem dönem görülebileceğinde hemfikir. Bu sonuçlar ışığında yeniden Silivri cezaevi'ne gönderilen Ersöz'ün iki hastane dolaştıktan sonra kendisini GATA'ya sevk ettirmesi akıllarda soru işareti bıraktı.

Emekli tuğgeneral Ersöz'ün GATA'ya sevki sırasında yaşananlar ve GATA'ya yattıktan sonra düşüp başını çarptığı yönündeki iddialar, şüphelinin yargıdan kaçırılmak isteniyor şeklinde yorumlandı. Uzun süredir sağlığıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmayan emekli orgeneral Şener Eruygur'un da cezaevinde kaldığı dönemde düşüp hafızasını kaybettiği iddia edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*