Levent Ersöz'ün kaçış planı itirafı

Levent Ersöz'ün kaçış planı itirafı.11705
  • Giriş : 15.01.2009 / 15:14:00

Tedavi için gittiği Hastanede gözaltına alınan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün, hastanedeki tedavisinde sonrası için kaçış planı yaptığı ortaya çıktı. Polis, Ersöz'ün evini arıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, tedavi için gittiği Balgat 100. Yıl Hastanesi'nde gözaltına alınan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün, hastanedeki tedavisinin ardından, Mersin üzerinden Kıbrıs'a gitmeyi planladığı iddia edildi. Polis, Ersöz'ün evini arıyor.

Alınan bilgiye göre, soruşturma kapsamında Haziran sonunda düzenlenen operasyondan bir gün önce yurt dışına çıkan ve Rusya'da olduğu öne sürülen Ersöz'ün, Kasımda Türkiye'ye giriş yaptığı ve çeşitli illerde saklandığı öğrenildi.

Ersöz'ün, rahatsızlığı nedeniyle tedavi için geldiği Balgat 100. Yıl Hastanesi'nde, görevlilerin ihbarı üzerine gelen terörle mücadele ekiplerine bir süre direndiği, kendisinin ''Mehmet Orhan Gülcü'' olduğunu belirterek, bu kişi adına düzenlenmiş ve üzerinde kendi resmi bulunan nüfus cüzdanını gösterdiği kaydedildi.

Daha sonra parmak izinin alınarak kimliği kendisine ibraz edilen Ersöz'ün, bunun üzerine direnmekten vazgeçtiği ve polislerce gözaltına alındığı belirtildi.
Ersöz'ün emniyette yapılan üst aramasında, Burdur'da ikamet ettiği belirtilen Mehmet Orhan Gülcü adına düzenlenmiş biri sahte 2 nüfus cüzdanı sahte pasaport bulunduğu ifade edildi.

Ersöz'ün, tedavi öncesinde, sahte pasaport temin etmeye çalıştığı ve bu pasaportla Mersin üzerinden Kıbrıs'a gitmeyi planladığı iddia edildi.

Ersöz'ün emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

"SAHTE UKRAYNA PASAPORTUYLA GELDİM"

Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün polise verdiği ilk ifadenin ayrıntıları belli olmaya başladı. Ersöz, ifadesinde sahte Ukrayna pasaportuyla Kasım ayı ortalarında Türkiye'ye geldiğini söyledi. Türkiye'ye geldikten sonra Şırnak ve çeşitli illere giden Levent Ersöz'ün Mersin'de ev kiraladığı ortaya çıktı. Ersöz ameliyattan sonra Kıbrıs'a geçmeyi planlıyordu.

ERUYGUR'A ÇOK YAKINDI

Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Jandarma İstihbarat Başkanlığı görevini yürütmüştü. Dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'a çok yakın çalıştığı biliniyordu. Darbe günlüklerinde adı geçmiş ve AKP'ye açılan kapatma davasında girişimlerde bulunduğu iddia edilmişti.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, firari şüpheli emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün yakalanmasını “Hiç kimse kanundan kaçamaz. Burası hukuk devleti” sözleriyle değerlendirdi.

EMEKLİ TUĞGENERAL LEVENT ERSÖZ'ÜN KULLANDIĞI AÇIKLANAN KİMLİĞİN SAHİBİ MEHMET ORHAN GÜLCÜ, Burdur EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE İFADE VERMEYE BAŞLADI

Ergenekon soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alınan emekli tuğgeneral Levent Ersöz'ün kullandığı açıklanan kimliğin sahibi Mehmet Orhan Gülcü, Burdur Emniyet Müdürlüğünün çağrısı üzerine Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde ifade vermeye başladı.

Zonguldak Limanı'ndan iki hafta önce Türkiye'ye kaçak giriş yaptığı belirlenerek Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün takibi sonucu Balgat Yüzüncü Yıl Hastanesinde gözaltına alınan emekli tuğgeneral Levent Ersöz'ün kullandığı sahte kimliğin Mehmet Orhan Gülcü'ye ait olduğunun belirlenmesinin ardından, kimliğin gerçek sahibi Gülcü, Burdur Emniyet Müdürlüğüne çağrıldı.

Burdur'da yaşayan SSK emeklisi Gülcü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde ifade vermeye başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*