Levent Ersöz'ün kızından Özkök itirafı

Levent Ersöz'ün kızından Özkök itirafı.13854
  • Giriş : 29.05.2009 / 05:00:00
  • Güncelleme : 28.05.2009 / 23:55:48

Levent Ersöz'ün kızı Fulya Ersöz, babasının Hilmi Özkök'ü dinlediğini zannettiği için emekli edildiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon'un 'Derin Kulağı' olarak bilinen ve evinde 2 bin 500 ses kaydı ele geçirildiği iddia edilen emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün kızı Fulya Ersöz, babasının dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ü dinlediğini zannettiği için emekli edildiğini söyledi.

KARARGAHTA UYARDI

Babasının Jandarma İstihbarat Daire Başkanı olduğu dönemde hiçbir kanunsuz iş yapmadığını ileri süren Fulya Ersöz, 'Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, babamı makamına çağırarak, kendisini dinlediğini tespit ettirdiğini söylemiş. Bunu sürdürmesi halinde emekli edeceğini anlatmış. Babam ise 'Komutanım ben sizi dinlemedim. İspat edin. Hemen istifa edeyim' demiş' şeklinde konuştu.

BABAMI ULVİA YAKALATTI

Babasını, Ulvia Salamova'nın polise ihbar ettiğini ileri süren Fulya Ersöz, 'Bu kadının Rusya, Ermenistan ve Türkiye'ye çalışan bir ajan olduğuna inanıyorum' dedi. Ersöz, babasını Ulvia Solomova'nın Azerbaycan'a götürdüğünü ve burada 2 ay sakladığını ileri sürerek 'Daha sonra Türkiye'ye dönmesini sağladı ve polise ihbar ederek yakalattı' dedi.

Görüntüsü kamera kayıtlarından silindi

Ergenekon'un 'karakutusu' Jandarma İstihbarat eski Daire Başkanı Levent Ersöz'le ilişkisi nedeniyle gündeme gelen Azeri asıllı Ulvia Salamova'nın Türkiye'de resmi hiçbir kaydı olmadığını Yeni Şafak ortaya çıkardı. Eşi ve 2 çocuğu ile Ankara Çayyolu'nda üzerine tapulu villada oturan Ulvia'nın muhtarlık kaydında adı bulunmuyor. Ulvia'nın tek resmi adresi, Rus silah şirketi Rosoboronexport'un Türkiye bürosunun bulunduğu Rus Büyükelçiliği'ne ait Ticaret Mümessilliği binası. Levent Ersöz'ün gözaltına alındığı hastaneye daha önce birçok kez geldiği ortaya çıkan Ulvia'nın güvenlik kameraları kayıtlarınındaki görüntülerinin ise silindiği belirlendi. Ersöz'ün yakalanma anına ilişkin Ergenekon savcılarına gönderilen hastanenin kamera kayıtlarında da Ulvia'nın bulunduğu karelerin yok edildiği tepsit edildi. Ulvia'ya kamera kayıtlarının yok edilmesi 'görünmez bir el tarafından korunduğu' yorumuna neden oldu.

YENİŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*