Levent Kırca'lı "Senfonik Şaka"

Levent Kırca'lı
  • Giriş : 25.03.2008 / 22:47:00

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, bir ilke imza daha atarak 'Senfonik Şaka' adlı programı İzmirli sanatseverlerle buluşturmak için kolları sıvadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Senfonik Şaka'da, ünlü tiyatrocu Levent Kırca'nın, orkestrayla İzmir'de 4 konser verdikten sonra turneye çıkacağı belirtildi.

İZDSO Müdürü Kenan Gökkaya, en büyük hayallerinden birinin çok sesli müziğin 7'den 70'e tüm halka ulaşması olduğunu söyledi. Bunun yollarından birinin de mizah olduğunu kaydeden Gökkaya, şunları söyledi:

"Türk mizahının en büyük ustalarından Levent Kırca, Can Barslan ve Atilla Atalay'ın kaleme aldığı 'Senfonik Şaka' adlı gösteride rol alacak.

Uluslararası İzmir Fuarı'nın açılışında Fuar Açık Hava Tiyatrosu'nda 100 sanatçıyla sahneye çıkacak olan Levent Kırca, orkestrayı şef olarak yönetecek, hem eğlendirecek hem eğitecek. İlk kez Türkiye'de İzmir'de sahnelenecek gösteri diğer illere de sahnelenecek."

Orkestrayı yönetecek olan Levent Kırca'nın şeflerden özel dersler alarak senfoni sanatçılarıyla da birebir çalışacağını belirten İZDSO Müdürü Kenan Gökkaya, "Dünyaca ünlü sanatçı Danny Key'in yıllarca yaptığı ve çok sesli müziği sevdirdiği konserlerin benzerini Levent Kırca yapacak.

İzmir'de üst üste 4 gün konserler verecek. Tüm Türkiye'nin dikkatini çok sesli müziğe böyle çekeceğimize inanıyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious