Levent Kızıl: 'Hakkımı helal etmiyorum'

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl: "Ama bazı kesimlerin hedefi oldum. Bu nedenle başkanlığa aday olmayacağımı bir kez daha tekrarlıyorum."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kızıl: "Bursaspor’u İkinci Lig'den alıp Süper Lig'e getirdim. Borçlarını küçülttüm. Ama bazı kesimlerin sürekli hedefi oldum. Bu nedenle başkanlığa aday olmayacağımı bir kez daha tekrarlıyorum."

Levent Kızıl, Bursaspor'un Beşiktaş’ı 3-0 yendiği maçtan sonra yaptığı açıklamada, görev yaptığı süreçte kendisine yönelik tacizkar sözler sarfedildiğini, kötü tezahürat yapıldığını, zaman zaman futbolcularım da morallerini bozmaya yönelik tutumlar sergilendiğini söyledi.

Kızıl, görev süresinde yapılması gerekenleri yaptığını ifade ederek, "Yaptıklarım ortada. İstanbul’da Fenerbahçe’yi, Bursa’da Beşiktaş’ı yendik. Hizmetlerime rağmen beni eleştirenler oldu. İstanbul’da, Ankara’da, Bursa’da Futbol Federasyonu içinde Kızıl düşmanları oluştu. Onlara sesleniyorum; Size hakkımı helal etmeyeceğim. İyiler daima kazanır, bunu unutmayın" diye konuştu.

Bursaspor’un Beşiktaş galibiyetiyle ligde kaldığının altını çizen Kızıl, "Sürekli bir hesaptan söz edildi. İşte hesap sahada görüldü. Taraftarlarımız tribünde muhteşem bir şov yaptı. Ancak, küfür edilmesine üzüldüm, keşke olmasaydı. Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören benim aile dostumdur. İki kulüp arasındaki husumet yüzünden ilişkilerim bozuldu. Futbolcularımız sahada Beşiktaş'ı yendi ve tarihi bir sonuç aldı” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious