Levent'te 3 katlı villa yandı

  • Giriş : 12.05.2007 / 00:00:00

Levent'te elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında üç katlı villa, sahibinin gözü önünde alev alev yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ölen ya da yaralananın olmadığı yangın, Şişli, Beşiktaş, Beyoğlu, Seyrantepe ve istinye itfaiye ekiplerinin bir saatlik çalışması sonucu söndürüldü. Yangın nedeniyle bitişik binalarda oturan vatandaşlar da büyük panik yaşadı.

Alınan bilgilere göre Beşiktaş Levent Krizantem Sokak 5 Numara'da bulunan Süha Ali Boltan'a ait üç katlı villada saat 04:30 sularında yangın çıktı. Binanın en üst katında elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın, kısa sürede büyüdü. Binada ikamet eden Süha Ali Boltan ile oğlu İdil Boltan, yangını fark ederek kendilerinin dışarı attı. Alevler kısa sürede büyüyerek bütün binayı ve çatı kısmını sardı. Yangına ilk müdahaleyi Beşiktaş itfaiye ekipleri yaptı. Beşiktaş ekiplerinin yetersiz kalması ve yangının giderek büyümesi üzerine bölgeye Şişli, Beyoğlu, Seyrantepe ve İstinye itfaiye ekipleri de takviye olarak sevk edildi. Hatalı park edilen araçlar yüzünden binanın üst tarafından yangına müdahale etmek isteyen itfaiye araçları zor anlar yaşadı. İtfaiye aracı polis ve itfaiyecilerin park halindeki otomobili iterek kenara çekmesiyle sokağa girebildi.

Yangın nedeniyle vatandaşlar büyük panik yaşadı. Yangının bitişik binalara sirayet etme ihtimaline karşı polis ekipleri vatandaşları zillere basarak uyandırmaya çalıştı. Vatandaşlar, zil sesine uyanmayınca polis, bina duvarından içeriye atlayarak vatandaşları uyardı. içeriden çıkan vatandaşlar, şaşkınlıkla birlikte büyük panik yaşadı.

Yanan binada oturan baba Süha Ali Boltan ile oğlu İdil Boltan, şaşkın ve üzgün bakışlarla evlerinin yanışını seyretti. Alevlerin arasından canlarını kurtaran baba-oğul iç çamaşırlarıyla itfaiye ekiplerinin yangını söndürmek için çalışmalarını takip etti. Baba Boltan'ın yaşadığı korku ve panik nedeniyle titrediği görüldü. İdil Boltan, içeride sadece babası ve kendisinin bulunduğunu söyledi. Yangının elektrik kontağından çıkmış olabelieğini belirten Boltan, telefonla yakınlarını arayarak yangını haber verdi. Olay yerine gelen yakınları baba-oğulu sakinleştirmeye çalıştı. Binanın girişinde bulunan Boltanlara ait köpeğin de yangın nedeniyle büyük korku yaşadığı görüldü.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çalışması sonucu söndürülen yangında ölen ya da yaralanan olmadı. Bina yanarak kullanılamaz hale geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious