Levent'te gaspçı dehşeti

  • Giriş : 30.10.2006 / 00:00:00

Kadın doktoru 4 yaşındaki oğluyla birlikte kaçıran 3 gaspçı, polisin sıkı takibi sonucu kıskıvrak yakalandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Doktoru ve oğlunu indirdikten sonra otomobili alıp kaçan 3 zanlı, araçta bulunan kredi kartıyla alışveriş yapmak isteyince yakalandılar.

Beşiktaş 1. Levent Engin Sitesi otoparkında dün öğle saatlerinde meydana gelen olayda, Dr. P. A.(36), 4 yaşındaki oğlu E.'yi de yanına alarak evinden çıktı. Sitenin otoparkına giden A., 34 AR 4104 plakalı otomobiline doğru yürümeye başladı. Bu sırada A. ve oğlu E.'ye yaklaşan Yalnız Usta, Serhat Demirkaya ve Ahmet Kılbıyık isimli üç gaspçı ellerindeki silahı doğrultarak, doktor ve oğlunu zorla araca bindirdiler. Hızla siteyi terk eden saldırganlar, Arnavutköy'e geldikleri sırada A. ve oğlunu bırakarak kayıplara karıştı.

Şok geçiren A., oğlunu annesinin evine bıraktıktan sonra Levent Polis Merkezi'ne giderek şikâyette bulundu. Merkezde ifadesi alınan A., eşkal tespiti için Beşiktaş Araştırma Şubesi'ne götürüldü.
Olayla ilgili soruşturma başlatan polise, Beyoğlu'ndaki bir marketten kredi kartıyla alışveriş yapmak isteyen şüpheli kişiler olduğu ihbarı geldi. Kredi kartıyla içki ve sigara almak isteyen 3 kişinin, kartın bloke olduğunun anlaşılması üzerine marketten kaçarak uzaklaştıkları bilgisine ulaşan polis ekipleri, çalınan otomobile ulaşmak için Beyoğlu'nda geniş çaplı bir operasyon başlattı. Olaydan yaklaşık 4 saat sonra tespit edilen araç, Beyoğlu'nda bir ara sokakta sıkıştırıldı. Kıskıvrak ele geçirilen 3 zanlı gözaltına alınarak Beyoğlu Polis Merkezi'ne ardından da Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious