Leyla Zana: "2010'da Öcalan aramızda olacak"

Leyla Zana:
  • Giriş : 22.03.2008 / 04:11:00
  • Güncelleme : 22.03.2008 / 00:13:52

DEP eski Milletvekili Leyla Zana, "Sizin bu iradenizle Öcalan 2010 yılında aranızda olur" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları sırasında yaptığı konuşmada, kalabalığın teröristbaşı Abdullah Öcalan lehine slogan atması üzerine DEP eski Milletvekili Leyla Zana, "Sizin bu iradenizle Öcalan 2010 yılında aranızda olur" dedi. Zana, dağdakiler inmeden çözümün de olamayacağını savundu.

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamasında konuşan DEP eski Milletvekili Leyla Zana, Kürtlerin net olmadığı yönündeki söylemlerine karşın özerklik talebinin kendi talepleri olduğunu söyledi. Her milletin taleplerinin zaman zaman değişebileceğine dikkat çeken Zana, Kürtlerin taleplerinin de ileriki süreçte değişebileceğini kaydederek, "Kürtler bugün bunu istiyor. Yarın, 'bu elbise bana küçük gelebilir, büyük elbise istiyorum' derse o zaman başım gözüm üstüne" dedi.

"DAĞDAKİLER İNMEDEN ÇÖZÜM OLMAZ"

Zana'nın konuşması sırasında kalabalık sık sık PKK terör örgütü ve elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan attı. Kalabalığın uzun süre Öcalan lehine slogan atması üzerine Zana, "Sizin bu iradenizle, sizin bu direnişiniz sayesinde 2010 yılında Öcalan aranızda olur" iddiasında bulundu. Kalabalığın "PKK halktır halk burada" sloganları sonrasında ise, "Dağdaki insanlarımız inmeden çözüm olmaz. Zindanlarda tutuklu bulunan insanlarımız özgürleşmeden çözüm olmaz. Kimse kimseyi kandırmasın" sözlerini kullandı.

-"KÜRTÇE TV İSTEMİYORUZ"-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kuracağımız yeni televizyon 24 saat Kürtçe, Farsça ve Arapça yayın yapacak" ifadelerini de eleştiren Zana, "Kürtçe TV için paket açtılar. Diyorlar ki demokrasi paketimiz var. 4 dilde yayın yapacak. Bunlar Kürtçe, Farsça, Arapça ve Türkçe olacak. On yıldır bizim televizyonlarımız bu yayını yapıyor. Kürtlerin 10 tane TV'si var. Bunlar halkın iradesiyle oluştu." diyerek Kürtçe televizyon istemediklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious