Leyla Zana dünkü sözlerini tekrarladı ve iddialı konuştu

Leyla Zana dünkü sözlerini tekrarladı ve iddialı konuştu.8574
  • Giriş : 21.07.2007 / 13:51:00

Zana, ''Söylediklerime bugün kızanlar, 5 ya da 10 yıl sonra bunu gerçekleştirecek ve uygulayacaklar'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kapatılan DEP'in eski milletvekili Leyla Zana, ''İnancım şu ki söylediklerime bugün kızanlar, 5 ya da 10 yıl sonra bunu gerçekleştirecek ve uygulayacaklar'' dedi.
Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) bağımsız adaylarına destek vermek üzere Van'a gelen Zana, Bostaniçi Beldesi Belediye Başkanı Gülcihan Şimşek, bağımsız milletvekili adayı Fatma Kurtulan ve partilerle birlikte Cumhuriyet Caddesi'ndeki esnafı ziyaret etti.

Zana, Iğdır'da yaptığı konuşmayla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Türkiye'nin bölünmemesi gerektiğine inananlardan biri olduğunu belirterek, ''Ben bu halkın diliyim. Aynı zamanda halkımın da beklentilerini dillendirdim. Türkiye'nin geleceğini de orada görürüm. Türkiye'nin çıkarını bunda buluyorum. İnancım şu ki, (söylediklerime) bugün kızanlar 5 yıl sonra ya da 10 yıl sonra bunu gerçekleştirecekler ve uygulayacaklar'' dedi.

Bir gazetecinin, açıklamalarının partinin mi yoksa kendisinin mi fikri olduğunu sorması üzerine Zana, şu yanıtı verdi: ''Söylediklerim tümüyle kendi fikrimdir. Parti bu fikrimi destekler mi desteklemez mi onların bileceği bir şeydir. Ahmet Türk demek sadece parti demek değildir. Partimiz içinde de değişik görüşler var.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious