LG ve Yahoo!'dan büyük ortaklık

  • Giriş : 28.02.2007 / 00:00:00

Küresel ve bölgesel dijital ürünler lideri LG Electronics ve önde gelen Internet şirketi Yahoo!, stratejik küresel ortaklıklarını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

2007’nin sonlarına doğru aktif olacak bu servis için LG Electronics, Yahoo! Go for Mobile 2.0, Yahoo! Mail ve Yahoo! Messenger gibi servisleri önceden yükleyecek. Ayrıca yeni tanıtılan ve kullanıcıların telefonlarına anında cevap gönderen Yahoo! oneSearch de LG cep telefonları ile kullanılabilecek.

LG Electronics Mobil İletişimler Ürün Planlama Başkan Yardımcısı Paul Bae, “Cep telefonlarında yeni standartlar oluşturma çabalarımız dahilinde müşterilerimize ekstra değerler sunmak amacıyla Yahoo! ile yaptığımız bu ortaklıktan dolayı çok heyecanlıyız. Yenilikçi Yahoo! Servisleri ile birleşen üstün özellikli cep telefonlarımız, müşterilerin popüler Internet servislerine kolayca giriş yapmasına ve hareket halindeyken ihtiyaçları olan hizmeti sorunsuzca almasına olanak sağlayacak” dedi.

Yahoo! Connected Life Başkan Kıdemli Yardımcısı Marco Boerries ise, “Yahoo! Go 2.0 gibi heyecan verici servislerimizi LG cep telefonlarına taşıyarak milyonlarca tüketiciye istedikleri güçlü ve eğlenceli İnternet deneyimini yaşatacağız” dedi.

Sektörlerinin önde gelen bu iki ismi, yeni ortaklıkları ile mobil iletişim liderlikleri güçlendirmeyi planlarken beraber sundukları bu hizmet hem cep telefonu operatörleri hem de doğrudan dağıtım kanalları ile tüketicilere ulaşacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious