Libya lideri Kaddafi, İtalya'dan ayrıldı

Libya lideri Kaddafi, İtalya'dan ayrıldı.15459
  • Giriş : 13.06.2009 / 16:51:00

Libya lideri Albay Muammer Kaddafi, Roma'ya yaptığı dört günlük ziyareti tamamlayarak bugün İtalya'dan ayrıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaddafi, Roma'dan ayrılışı öncesinde, Pamphili villasında kurduğu bedevi çadırında İtalya'nın petrol şirketlerinden ENI'nin Yönetim Kurulu Başkanı Paolo Scaroni ve Pirelli'nin Başkanı Marco Tronchetti Provera'yı kabul etti. Scaroni ve Provera, Kaddafi'yle yaptıkları görüşmenin olumlu geçtiğini belirtmekle yetindiler.

Bu arada Kaddafi'nin ikamet ettiği bedevi çadırında dün gece İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi tarafından da ziyaret edilmiş olduğu öğrenildi. Berlusconi'nin Kaddafi'ye güle güle demek amacıyla dün gece yaptığı ziyaret sırasında, Libya liderinin de "İtalya bizim için dost ülkedir" mesajı verdiği kaydedildi.

Kaddafi'nin dün akşam İtalya Meclis Başkanı Gianfranco Fini'yle olan randevusuna riayet etmemesi küçük çaplı polemikleri de beraberinde getirmişti. Fini, iki saatlik bir gecikme sonrasında Kaddafi'yle görüşmenin iptal edildiğini duyururken, Libyalı yetkililer ise müteakip saatlerde yaptıkları açıklamada, Kaddafi'nin hem kendini pek iyi hissetmediği için hem de cuma namazı nedeniyle Meclis'teki randevuya gidemediğini belirtmekle yetinmişlerdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*