Lider Sivas kaldığı yerden

  • Giriş : 13.01.2008 / 17:30:00
  • Güncelleme : 13.01.2008 / 17:34:57

Kendi sahasında ağırladığı Trabzonspor'a iki gol birden atmayı bayaran Sivasspor, birinci yarıda ligder bitirdiği ligde ikinci yarıya da 3 puanla başlamayı başardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Stat: 4 Eylül

Hakemler: Selçuk Dereli, Bahattin Duran, Mustafa Sönmez

Sivasspor: Akın, Murat, Saidi, Hayrettin, Abdurrahman, İlhan, Sezer, Musa, Muhammed Ali, Mehmet Yıldız, Cvetkov,

Trabzonspor: Tolga, Tayfun, Erdinç, Çağdaş, Ayman, Barış, Mustafa Keçeli, Ferhat, Gökdeniz, Yattara, Umut Bulut


Maça Trabzonspor'un santra vuruşu ile başlandı. Yattara karlı zemine rağmen rakiplerini sağ çizgiden geçti, korner direği dibinde topu kurtardı ve ortasını yaptı. Ortasında altı pas çizgisini önünde Umut sert vurdu. Kaleci Akın topu kurtarmayı başardı ama kısa süreli bir sakatlık geçirdi ve tedaviden sonra oyun adevam edebildi..

İkinci dakikada gelişen Sivasspor atağında yine gol tehlikesi vardı. Soldan yapılan ortaya muhabbet çok sert vurdu. Doksana gitmekte olan sert şutu Tolga mükemmel bir refleksle kurtardı.

3. Dakikada Selçuk topun gelişine yansını denedi ama top farklı şekilde avuta gitti..

Her iki takımında rakip kaleye hücum üstüne hücum geliştirdiği maçın altıncı dakikasında Mehmet yıldız rakip yarı alanda düşürüldü ama kullanılan serbst vuruş tehlike getirmedi.

8. dakikada cezaalanının dışından kazanılan serbest vuruşu Muhammet Ali kullandı. Vuruşta top üstten avuta gitti.

10. dakikada ceza alanı önünde Umut, cezaalanı içine sızan Ayman'a pas vermek yerine şansını uzaktan denedi ama top farklı şekilde üstten avuta gitti. Ayman bu pozisyonda arkadaşına kızdı..

14. dakikada Musa sağ kanattan nefis çalımlarla ilerledi, rakiplerini geride bıraktı ve ceza alanıa ortaladı ama rakip defans topu kontrol ederek tehlikeyi engelledi. Aynı dakikada bu kez ters kanattan Trabzonspor Ferhat ile bir orta denemesi yaptı ama o da sonuç getirmedi.

15 dakikada Gökdeniz Karadeniz'in uzaktan şutu avuta gitti.

18. dakikada Mehmet Yıldız'ın ısrarlı top sürüşü sonucu Sivasspor korner kazandı. Muhammet Ali köşe vuruşunu kullandı. Trabzonspor gelen topu bir kez daha kornere gönderdi. İkinci kez kullanılan atışta Trabzonspor defansı tohu kontrol etti.

25. dakika gelişen Sivasspor atağında Vierra son anda ayak koyarak topu kornere çeldi ve kalesini büyük bir tehlikeden kurtardı.

26. dakikada gelişen atamta Muhammet Ali'nin geliştirdiği atağı Trabzonspor defansı engelledi.

28. dakikada Selçuk Dereli'nin faul kararından sonra tansiyon yükseldi. Serkat bu pozisyondan sonra sarı kart gördü. Dereli kart sonrası Gökdeniz'i de uyardı...

34. dakikada Muhammet Ali'nin ortasında cezaalın içinde Sivas forvetleri topla buluşamadı.

36. dakikada gelişen Trabzonspor atağını da sivasspor defans oyuncuları karşıladı.

37. dakikada Barış'ın geliştirdiği atakta top ayağından açıldı ve avuta gitti.

40. dakikada Sivasspor gole çok yaklaştı. Mehmet yıldız rakiplerinden sıyrıldı ve ceza alanıa girdi, kaleci kalesinde yoktu ama top açıldı ve avuta gitti...

42. dakikada sahnede yine Mehmet Yıldız vardı. Soldan hücuma geçen Mehmet Yıldız'ı durdurmak için Erdinç tek çareyi faul yapmata buldu ve sarı kart gördü.

44. dakikada Musa'nın vuruşu kalecide kaldı.

Maçın ilk yarısı 0-0 sona erdi.

İKİNCİ YARI

Sivas'ta ikinci yarı Sivasspor'un santrası ile başladı. Gökdeniz kaptığı topla atak geliştirmek istedi ama Sivas ondan aldığı topla rakip kaleye tehlikeli gitti. Sefer'in şutunda top kalecide kaldı.

48. dakikada Saidi'nin atağında Umut kaptığı topla tehlikeli gitti, kaleci ile karşı karşıydı ama öncesinde hakemin düdüğü vardı, Hakem tohun elle kontrol ettjğini açıkladı.

50. dakikada Sivassporun golü geldi. Cvetkov yandan yapılan ortayı iyi takip etti. Kontrol ettiği topla kaleciyi de çalımlayan Cvetkov topu ağlara göndererek takımını 1-0 öne geçirdi.

56. dakikada Sivasspor tehlikeli bir atak daha geliştirdi ama bu atakda mehmet yıldız, topu Cvetkov'a geçiremeyince tehlike bertaraf edilmiş oldu.

66. dakikada İlhan yerini genç ümitlerden Onur Tuncel'e bıraktı.

72. dakikada gelişen tehlikeli atakta yapılan ortaya Saidi'nin kafa vuruşunda top az farkla avuta gitti.

Maçta 77. dakika. Musa yerde. Hakem penaltı gösterdi ve elini cebine atıp kırmızı kartını çıkarttı. Kırmızı Kartı gören oyuncu Musa'yı düşüren Çağdaş oldu.
Sivasspor, penaltıyı Mehmet Yıldız ile kullandı ve 2-0 öne geçti.


Trabzonspor 80. dakikada Ergin ile gole çok yaklaştı ama top az farkla avuta gitti.

82. dakikada Muhammet Ali'nin kullandığı serbest vuruşta seken top cezaalanı içinde kayarak kalenin yanından avuta gitti.

89. dakikada Gökdeniz'in önüne güzel bir pas verildi. Gökdeniz topu ceza alanı içine ortaladı ama sivasspor defans elemanları dikkatli idi ve tehlikeyi önlemeyi başardı.

90. dakikada Sivasspor üçüncü oyuncu değişikliğini yaptı. Cvetkov yerini Gurbanov'a bıraktı.

Ve maç bitti... Sivas yine lider...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious