Liderler bayramlarını nerede geçirecekler?

Liderler bayramlarını nerede geçirecekler?.10050
  • Giriş : 20.12.2007 / 08:21:00

Siyasi liderler Kurban Bayramı nedeniyle yoğun mesailerine kısa bir ara verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Başkanı Köksal Toptan Kurban Bayramı'nı seçim bölgesi Zonguldak'ta geçirecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geleneği bozmadı ve bayramın ilk günü yine İstanbul'da olacak. Erdoğan'ın daha sonraki günlerdeki programı ise henüz belli olmadı. CHP lideri Deniz Baykal, bayramı seçim bölgesi ve memleketi Antalya'da geçirirken, MHP lideri Devlet Bahçeli, Ankara'da olacak. Bahçeli, bayramın 2. günü partililerle bayramlaşacak. DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ise bayramın ilk iki gününü Ankara'da geçirecek, bayramın 2. günü partisindeki bayramlaşmaya katılacak. Sezer, daha sonra İzmir'e gidecek ve bayram sonuna kadar burada kalacak. BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, bayramın 1ve 2. gününü seçim bölgesi Sivas'ta, üçüncü ve dördüncü gününü ise Ankara'da geçirecek.

2. GÜN HAREKETİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın da Kurban Bayramı'nda Ankara'da olacağı öğrenildi. Siyasi partilerin genel merkezlerinde, bayramın 2. gününde hareketlilik yaşanacak. Heyetler karşılıklı bayram ziyaretlerinde bulunacak. Aynı gün öğleden sonra da genel merkezlerde partililerle bayramlaşma gerçekleştirilecek.

İSTANBUL’DA TATİL YAPACAK

Cumhurbaşkanı Gül, dün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı Köşk'te kabul etti. Yaklaşık iki saat sürengörüşmede son dönemde Kuzey Irak'a yapılan sınır ötesi operasyonlarının detaylarının görüşüldüğü öğrenildi. Gül ile Büyükanıt'ın bayramlaştıkları da kaydedildi. Bu arada Gül, Kurban Bayramı'nı İstanbul'da ailesiyle birlikte geçirecek. Gül'ün İstanbul'da Huber Köşkü'nde kalmayacağı bilgisine ulaşılırken, yakın akrabalarıyla ve ailesiyle bayramda bir arada olacağı öğrenildi. Gül'ün İstanbul'da nerede dinleneceği, bayram namazını nerede kılacağı ise Köşk tarafından açıklanmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious