Liderler halka karıştı

Liderler halka karıştı .75399
  • Giriş : 13.10.2007 / 08:13:00

Bayramın birinci günü, siyasilerin bayramlaşma trafiğine sahne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Ankara’daydı. Başbakan İstanbul'da halkı kucakladı. Baykal Ankara’daki namazdan sonra Güneydoğu’ya ziyarete gitti.

ABDULLAH GÜL PERSONELİYLE

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Genel Sekreteri Mustafa İsen, arife günü Cumhurbaşkanlığı personeli ile bayramlaştı. Bayramlaşmada Çankaya Köşkü’nde görev yapan koruma müdürlüğü ile muhafız alayı personeli de hazır bulundu.

ERDOĞAN ÇOK YOĞUNDU

Bayramını İstanbul'da geçiren Başbakan Erdoğan, bayram namazını kılmak için Emniyet Mahallesi'ndeki evinden Altunizade'deki Marmara İlahiyat Vakfı Camii'ne geldi. Erdoğan daha sonra Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri ve vatandaşlarla birlikte caminin altında bulunan salonda kahvaltı etti. Cuma namazını Eyüp Sultan Camii'nde kılan Başbakan'a vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Valisi Muammer Güler, Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah da bayram namazını aynı camide kıldı. Erdoğan buradan, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı tarafından Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki törene katıldı. Partililerle bayramlaştı.

TOPTAN, BURUK BAYRAM DEDİ

Meclis Başkanı Köksal Toptan, Zonguldak'ın Rat Mahallesi'ndeki Uğur Camisi'nde bayram namazını kıldı. Namazdan sonra çocuklarla ve vatandaşlarla bayramlaşan Toptan "Bayramlar sevinçlerin paylaşıldığı, aile, komşuluk, hemşehrilik duygularının çok yükseklere çıktığı günlerdir. Ancak sevincimizde burukluk vardır. Temel nedeni terörle mücadelede son günlerde verdiğimiz şehitlerdir" dedi. Toptan daha sonra Zonguldak Valiliği’nce Camlı Köşk'te düzenlenen bayramlaşma programına eşi Saime Toptan ile birlikte katıldı.

DENİZ BAYKAL GÜNEYDOĞU’DA

CHP lideri Deniz Baykal, bayram namazını Ankara Çayyolu’ndaki konutunun yakınında bulunan Azmi Beğen Camii’nde kıldı. Yanında torunlarıyla birlikte halkla bayramlaşan Baykal, daha sonra partililer ve bir grup gazeteciyle Şırnak'ta 13 şehit veren askeri birlik ile terörist saldırı sonucu 12 kişinin öldürüldüğü Beytüşşebap'ın Beşağaç köyüne gitti.

CEMİL ÇİÇEK’TEN HATIRA FOTOĞRAFI

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, bayram tatili için Antalya Alanya'daydı. Avşallar beldesindeki Özkaymak Otel'de ailesiyle birlikte tatil yapan Çiçek, bayram ve cuma namazını Hüseyin İncekum beldesindeki Kılıç Camii'nde kıldı. Çiçek cami çıkışında vatandaşlarla bayramlaşıp sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi

ŞAHİN ANTALYA’DA BAYRAMLAŞTI

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Ramazan Bayramı dolayısıyla Antalya'ya gitti. Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde Antalya protokolü ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen bayramlaşmaya katılan Şahin, burada, MHP Antalya Milletvekili Tunca Toskay'ın da bulunduğu protokol üyeleriyle birlikte, kurumların temsilcileri ve vatandaşların bayramını kutladı. Bakan Şahin, bayramlaşmanın ardından, Başkan Menderes Türel, Antalya Milletvekili Sadık Badak, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani ve programını takip eden gazetecilerle birlikte Antalya'nın geleneksel yemeği piyaz ve köfte yedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious