Liderler televole fotoğrafı çektirdi

Liderler televole fotoğrafı çektirdi.8513
  • Giriş : 31.05.2006 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, TOBB Genel Kurulu'nda Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Baykal ve DYP Lideri Ağar'ın el ele çektirdiği fotoğrafı, 'televole fotoğrafı' olarak değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşan Erkan Mumcu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın TOBB'un Genel Kurulu'nda el ele tutuşarak çektirdikleri fotoğraf için "Sonradan görmeler, şöhret yakalamak adına bir dost bularak el ele tutuşup fotoğraf çektirdi. Türk siyaseti, milletin televole merakını keşfetti. Habire televole fotoğrafı çektiriyor'' değerlendirmesinde bulundu.

''Allah'a şükür Mumcu o fotoğrafta yok'' diye konuşan Erkan Mumcu, sözkonusu fotoğrafa nasıl hazırlanıldığıyla ilgili bir iddiasını gündeme getirdi. TOBB Başkanı'nın Başbakan Erdoğan'a fotoğraf çektirme teklifinde bulunduğunu, Erdoğan'ın ise ''Erkan Mumcu o fotoğrafta varsa ben olmam'' dediğini ileri süren Mumcu, ''Bunların demokrasi anlayışı ne kadardır? Onlar demokrasiden ne anlıyor, bizim demokrasi anlayışımızı görmek için net bir fotoğraf'' diye konuştu.

2002 yılında düzenlenen TOBB Genel Kurulu'na kendisinin Anavatan Genel Başkan Vekili olarak, Erdoğan'ın ise AK Parti Genel Başkanı olarak katıldığını hatırlatan Mumcu, o yıl yapılan TOBB Genel Kurulu'nda herkese söz verilmesine rağmen Erdoğan'a verilmediğini, kendisinin de 'Demokrasi buna izin vermez' diyerek uygulamayı eleştirdiğini kaydetti.

Erkan Mumcu, üç liderin çektirdiği fotoğrafın, samimi ve hakiki olması gerektiğini belirterek, şöyle konuştu: ''Kabul ettik, ne güzel fırsat. İktidar ve ana muhalefet partisinin oyları bir araya geldiğinde her şeyi yapmaya kadir. Meclis'i 20 gün uzatıp, halkın isteklerinden 3'ünü gerçekleştirelim. Siyasi Partiler Kanunu'nda düzenleme yapıp, memleketi lider sultasından kurtaralım. Siyasete güvensizliği ortadan kaldırmak için dokunulmazlığı sınırlandıralım. Cumhurbaşkanını, iki turlu seçimle halkın seçmesini sağlayalım.Gelin bunları yapın, millet o birbirinizin elinden tuttuğunuz ellerinizi öpsün. Ben de öpeceğim."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'da Büyükelçi Mehmet Ali İrtemçelik ile yaşadığı tartışmayı değerlendiren Mumcu, "Başbakan gelen eleştiriler üzerine Büyükelçi'yi yem gibi vatandaşların önüne atmıştır. Bu çok ayıp bir şeydir, utanılacak bir şeydir" şeklinde konuştu. Başbakan Erdoğan'ın, yeşil sermaye ve İslami holdinglerle ilgili eleştirilere cevap veremediğini savunan Mumcu, "Cevap veremiyor çünkü tüm siyasi kadroları o vurgunun içinde" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious