Liderlerin google reytingi

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

İnternet arama motoru "google trends"de siyasi parti liderlerinin reyting aldıkları iller ve ülkeler dikkat çekiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Ovada siyaset" söylemi ile çıkış yapan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın en yüksek reytingi Diyarbakır'dan aldığı ortaya çıktı. Diyarbakır'ı Ankara, İstanbul, Adana, İzmir, Brüksel, Frankfurt, Maraş, Helsinki ve Zonguldak izliyor.

Ağar'ın en çok reyting aldığı ülkeler sıralamasında ise Türkiye'den sonra Suudi Arabistan'ın gelmesi dikkat çekiyor. Suudi Arabistan'ı Macaristan, Ukrayna, İtalya, Çin izliyor.

BAYKAL'I "AMİGOS"LAR MERAK EDİYOR

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ise internette en yüksek reytingini memleketi Antalya'da aldığı ortaya çıktı. Baykal'ın Antalya'dan sonra reytingi yüksek olan iller sıralamasında Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Dortmund, Berlin, Washington ve New York geliyor.
Baykal'ın Türkiye dışındaki reytingi yüksek ülkeler arasında Almanya, ABD, Malezya, Makedonya, Sırbistan-Karadağ, Güney Afrika, Macaristan, Bulgaristan ve Meksika geliyor.

BAHÇELİ'Yİ KOMŞU MERAKI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Türkiye'de en yüksek reytingini memleketi Osmaniye'nin komşusu Adana'dan alıyor. Bahçeli'nin reytinginde Adana'yı Ankara, İzmir, İstanbul, Bakü, Hamburg, Tulon takip ediyor.
Bahçeli, yurt dışında en yüksek reytingini ise Fransa ve Almanya, ABD, İngiltere, Belçika, Azerbeycan, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya ve Suudi Arabistan'dan alıyor.

MUMCU'NUN EN YÜKSEK REYTİNGİ ANKARA'DA

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu ise en yüksek reytingini Türkiye'de Ankara'da alıyor. Bu şehri İstanbul, İzmir, Adana, Duisburg, New York, Köln, Londra ve Gaziantep izliyor.
Mumcu'nun reytingi en yüksek yabancı ülke ise Almanya. Almanya'yı Kazakistan, Danimarka, Norveç, Lüksemburg, Makedonya, Yunanistan, Kırgızistan ve Kuveyt takip ediyor.

BAŞBAKAN EN ÇOK SAMSUN'DAN ARANIYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın en yüksek reyting aldığı il ise Samsun. Samsun'u, Trabzon, Erzurum, Ankara, Kayseri, Adana, İstanbul, Diyarbakır, Antalya ve Bursa izliyor. Başbakan Erdoğan'ın yurt dışında en yüksek reytingi ise Norveç'de. Norveç'i Polanya, Lüksemburg, Moğolistan, Beyaz Rusya, Ukrayna, Çin, Kosto Rica, Yunanistan ve Singapur izliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious