Liderliği sürdürmeyi planlıyor

  • Giriş : 12.09.2006 / 00:00:00

A Milli Bayan Basketbol Takımı, yarın Slovenya'yı konuk ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye Bayan Milli Basketbol Takımı, 31. Avrupa Bayan Basketbol Şampiyonası B Grubu Eleme maçında yarın Kayseri'de Slovenya ile karşılaşacak. Gruptaki ilk iki maçını kazanan Bayan Milliler, bu karşılaşmadan da galibiyet çıkararak liderliği sürdürmeyi planlıyor.

İtalya'da düzenlenecek Bayanlar Avrupa Şampiyonası için grup eleme maçlarına başlayan ve oynadıkları iki maçı da kazanarak B Grubu'nda liderliğe yükselen A Milli Bayan Basketbol Takımı, Slovenya maçı hazırlıklarını sürdürüyor. Ukrayna ve İsrail'i yenerek B grubunda liderliği ele geçiren A Milli Takım, Slovenya'yı da eli boş göndererek finaller öncesi büyük bir avantaj yakalamayı hedefliyor. Antrenör Cem Akdağ, bu karşılaşmadan da galip ayrılmaları halinde finallere katılma hakkını büyük oranda elde etmiş olacaklarını söyledi. Slovenya maçında taraftar desteğine ihtiyaçları olduğunu belirten Akdağ, "Kayserili seyircilerin muhteşem desteğiyle bu maçtan galip ayrılacağız." dedi Akdağ, takımda Nevriye Yılmaz'ın dışında sakat oyuncunun da bulunmadığnı sözlerine ekledi.

Öte yandan yarın saat 19:00'da Kayseri Atatürk Spor Salonu'nda oynanacak maçı, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel`in de izleyeceği öğrenildi.

A Milli Bayan Basketbol Takımı, Kayseri'deki son maçını 16 Eylül'de Ukrayna ile yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious