Liderlik ödülü Muhtar Kent'in oldu

Liderlik ödülü Muhtar Kent'in oldu.13430
  • Giriş : 15.11.2008 / 12:58:00

ABD Uluslararası İş Konseyi '2008 Liderlik Ödülü'nü alan Coca Cola CEO'su Muhtar Kent, "Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin dikkatli davranmaları, kemerlerini sıkmaları gerekiyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Coca Cola CEO'su Muhtar Kent, Amerika'nın küresel düzeyde iş ve ticaretini artırmayı hedefleyen çokuluslu şirket, hukuk firmaları, ticaret odaları ve iş derneklerinden oluşan 300 üyeye sahip ABD Uluslararası İş Konseyi (USCIB) yönetimi tarafından, üstün başarılarından dolayı "2008 Uluslararası Liderlik Ödülü"ne layık görüldü.

TÜM ÇALIŞANLAR ADINA ALDIM

Ödül töreninden önce soruları yanıtlayan Kent, aslında ödülün kendisine değil, Coca Cola şirketinin ve sisteminin 800 bin çalışanına verildiğini belirterek,"Coca Cola'nın lideri olarak onların adına bu ödülü almaktan büyük gurur duyuyorum. Arzum daha fazla Türk yöneticisinin dünyada büyük sorumluluklar almaları" dedi. Kent, krizin Coca Cola'yı mali önlem almaya zorlayıp zorlamadığının sorulması üzerine böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, "Tabii zor dönemler geçiriyoruz. Bugüne kadar alışık olmadığımız bir kriz yaşıyoruz, ama biz ileriye ümitle bakıyoruz" dedi.

DİKKATLİ OLMALARI GEREKİYOR

Kent, Türkiye'yi küresel mali kriz kapsamında nasıl gördüğünün sorulması üzerine ise, Türkiye'nin hızla gelişmekte olan ülkelerin başında geldiğini belirterek "Bütün gelişmekte olan ülkelerin dikkatli davranmaları gerekiyor, kemerlerini sıkmaları gerekiyor, devlet harcamalarını biraz kısmaları gerekiyor ve aynı zamanda ihracat-ithalat dengelerini iyi tutmaları, biraz daha dengelemeleri gerekiyor" şeklinde konuştu.

Talep düşünce üretim durdu

Ford Otomotiv Sanayi, talepteki düşüş nedeniyle, 13-26 kasım tarihleri arasında Kocaeli Fabrikası'nda çalışan 6 bin 400 işçiyi ücretli izne çıkartarak üretime ara verdi. Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı Ali Koç ise finansal kriz öncesinde de birçok büyük otomotiv firmasının finansal sıkıntı içinde olduğunu hatırlatarak, rekabetin kar marjlarını düşürdüğünü söyledi.

rotahaber

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*