Lig, yabancısız kalacak!

  • Giriş : 16.08.2006 / 00:00:00

Vatandaşlık furyası Turkcell Süper Ligi'ni sardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçeli Aurelio ve Beşiktaşlı Nobre'nin Türk vatandaşlığına geçmesiyle harekete geçen diğer Süper Lig kulüpleri kadrolarındaki şartlara uyan yabancı futbolcuları Türk yapmak için kolları sıvadı.
Fenerbahçeli Aurelio'nun Türk vatandaşı olmasından ve milli takıma seçilmesinden sonra Turkcell Süper Ligi'ndeki tüm kulüpler yabancı oyuncularını Türk vatandaşı yapmak için kolları sıvadı. Beşiktaşlı Nobre de Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in onayı ile Türk vatandaşı oldu.

Ligdeki diğer takımlar da şartları uygun olan futbolcuları için harekete geçti. Ankaraspor Tita, Wederson ve Jaba'yı, Gençlerbirliği Isaac ve Ayman'ı, Trabzonspor Yattara'yı, Sakaryaspor M'Bayo'yu, Bursaspor Frasineanu'yu, Kayseri Erciyesspor Agali'yi, Gaziantepspor Krita'yı, Çaykur Rizespor Santos'u ve Sivasspor Anderson'u Türk vatandaşı yapmak için girişimlere başladı.

Futbol Federasyonu, takımların bu talepleri karşısında hemen harekete geçti. Levent Bıçakçı döneminde yolun açıldığını belirten Federasyon yetkilileri, ilk toplantıda bunun önlemini almak için kolları sıvadı. Yönetim, Hukuk Kurulu'nun yapacağı çalışmalar sonrasında karar alacak ve uygulamaya koyacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious