Lig A'nın yayın hakkı D Spor'da

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Türkiye Futbol Federasyonu ile Doğan Medya Grubu arasında varılan anlaşma uyarınca Lig A'nın yayın hakları D Spor'a verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İmza töreninde konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, "Futbolun sorunlarına çözüm bulunması için çıktığımız yolda, her alanda olduğu gibi Futbol ekonomisini güçlendirmek için de çabalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalar, farklı organizasyonları da içererek ve giderek artan bir tempoda devam ediyor. Bu anlaşmanın D Spor'a ve Lig A kulüplerine hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Doğan Medya Grubu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ise, D Spor'un tüm gün boyunca her spordan naklen yayınlar ve önemli gelişmeleri ekranlara taşıyacağını söyledi.

Futbolda Türkiye çapında milyonlarca kişinin yakından takip ettiği ve Anadolu'nun kalbinin attığı bir organizasyonu yayın programlarına kattıkları için çok mutlu olduklarını belirten Yalçındağ, "Bu son derece önem verdiğimiz spor organizasyonunu çok kısa bir sürede markalaştırarak Futbol ekonomisine önemli katkıda bulunacağız" dedi.

Lig A'nın 19 Ağustos 2006 tarihinde oynanacak ilk hafta karşılaşmalarıyla start alacağının açıklandığı toplantıda Başkan Ulusoy, anlaşmaya varılan meblağ ile ilgili bir soruya ise, "Geçen yıl yarım sezon için 550 bin dolarlık bir anlaşma yapmıştık. Bu yıl bir sezon için 3 milyon dolarlık bir anlaşma yapıldı. Türk futbolu için hayırlı olsun. Çalışmalarımız devam edecek" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious