Ligde dökülüyor ekranda döktürüyor!

Ligde dökülüyor ekranda döktürüyor! .32680
  • Giriş : 11.10.2007 / 09:20:00
  • Güncelleme : 11.10.2007 / 09:22:49

Futbolcuların rol aldığı reklam filmleri eskiden beri büyük ilgi uyandırıyor. Hele ki bu isim 'yıldız' sınıfında değerlendiriyorsa reklam daha fazla ses getiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tabii bu işten aldıkları ücretler de dudak uçuklatacak cinsten oluyor. Açıkçası reklam fimlerinde oynayan futbolcuların performansları da profesyonellere taş çıkartıyor. Kapris yapmayan, rolünün hakkını veren oyuncuları ekran karşısındakiler de ilgiyle takip ediyor.

Son dönemde özellikle Fenerbahçeli oyuncular reklamların vazgeçilmezleri olma yolunda ilerliyor. Sezon başında Real Madrid'den transfer edilen ünlü yıldız Roberto Carlos, Garanti Bankası'nın reklam filminde ofis boyu canlandırıyor. Beğeni toplayan reklamda Roberto Carlos, yöneticisinin işlerini halletmek üzere bankaya gönderdiği hızlı bir eleman olarak karşımıza çıkıyor. Roberto Carlos gelmeden önce reklamların baş rolünde Alex de Souza yer alıyordu. Hatta Alex, Finansbank'ın reklamı için saçlarını bile kazıtmıştı. Birkaç yıl önce Hollandalı golcü Pierre Van Hooijdonk Cola Turka'nın reklamı için kamera karşısına geçmişti. Yine F.Bahçe'de forma giydiği dönemde kaleci Rüştü Reçber, bir çikolata reklamında oynamıştı. Köln'e transfer olan eski kaptan Ümit Özat da banka reklamında görünmüştü. Volkan Demirel, Aurelio ve diğer F.Bahçeli futbolcular bireysel veya toplu olarak Cola Turka'nın ya da Futbol Federasyonu'nun çeşitli kampanyalarında rol almıştı. Kulüp ürünlerinin tanıtımını yapmak da çoğu zaman futbolculara düşmüştü. Geçmişte Fenerbahçe forması giyen kaleci Tony Schumacher, Tuncay Şanlı, Rıdvan, Uche, Baliç, Okocha, Mosheu, Boliç ve hatta başkanlık koltuğunda oturan Ali Şen dahi çeşitli reklamlarda rol almıştı. Şimdi sıra Teknik Direktör Zico'ya geldi. Brezilyalı hoca, Cola Turka'nın reklam filminde oynayacak. Ramazan Bayramı'ndan sonra çekilmesi planlanan reklamda Zico, Fenerbahçe forması giyecek. Aslında kameralar Zico'ya pek de uzak bir kavram değil. 1998 yılında 'Zico'nun Macerası' adını taşıyan filmde kendini oynayan Brezilyalı çalıştırıcı, bakalım Türkiye'de ekran karşısında nasıl bir performans sergileyecek.

Erhan Güven-ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious