Lig'de görülmemiş heyecan

Lig'de görülmemiş heyecan.8723
  • Giriş : 17.04.2008 / 10:58:00
  • Güncelleme : 17.04.2008 / 11:09:05

Turkcell Süper Lig, 4 takımın şampiyonluk, 8 takımın da ligden düşmeme mücadelesi vermesi nedeniyle, son yıllarda görülmemiş bir heyecana sahne oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ligin ilk 4 sırasında yer alan Fenerbahçe, Galatasaray, Sivasspor ve Beşiktaş, mutlu sona ulaşmak için mücadele ederken, Gaziantepspor, Ankaraspor, Bursaspor, Konyaspor, Gençlerbirliği, Çaykur Rizespor, Vestel Manisaspor ve Kasımpaşa, ligde kalma savaşı veriyor.

Bitime 4 hafta kala Fenerbahçe ve Galatasaray, 67 puanla ilk iki sırada yer alırken, Sivasspor 64, Beşiktaş da 61 puanla bu takımları takip ediyor.

Şampiyonluk yarışında averajla ilk sırada bulunan Fenerbahçe, Beşiktaş ve Sivasspor'a karşı ikili averajda üstün durumda bulunurken, kendi sahasındaki ilk maçta 2-0 yendiği en yakın takipçisi Galatasaray ile deplasmanda oynayacak.

Galatasaray ise Fenerbahçe'yi sahasında konuk etme avantajını elinde bulundururken, bir diğer rakibi Sivasspor ile deplasmanda karşılaşacak.

Beşiktaş da son 4 haftada ağırlıklı olarak ligde kalma mücadelesi veren takımlarla karşılaşacak. Bu hafta Çaykur Rizespor ile deplasmanda karşılaşacak olan siyah-beyazlı takım, ligin son haftasında bir diğer düşmeme mücadelesi veren Vestel Manisaspor'u konuk edecek.

-DÜŞMEME MÜCADELESİ-

Şampiyonluk yarışında büyük çekişme yaşanırken, 8 takım da ligden düşmemek için büyük bir mücadelenin içinde yer alıyor.

Gaziantepspor, Ankaraspor ve Bursaspor, rakiplerine oranla puan olarak daha avantajlı görünürken, Çaykur Rizespor, Vestel Manisaspor ve Kasımpaşa son 3 sırada yer almaları nedeniyle düşme korkusunu en yakından hisseden takımlar olarak dikkat çekiyor.

Konyaspor, ligde kalma savaşı veren takımlarla oynayacağı için kendi kaderini kendisi belirleyecek. Vestel Manisaspor ve Kasımpaşa ile deplasmanda karşılaşacak Konyaspor, Gaziantepspor'u sahasında ağırlayacak.

31 puanla 15. sırada yer alan Gençlerbirliği, daha çok şampiyonluk mücadelesi veren takımlarla karşılaşacak. Bu hafta Trabzonspor'a konuk olacak başkent temsilcisi, Fenerbahçe ile deplasmanda oynarken, Sivasspor ile sahasında karşılaşacak.

Ligin son sırasında yer alan ve ligden düşmeme şansını mucizelere bırakan Kasımpaşa ise Vestel Manisaspor ile deplasmanda, Konyaspor ile sahasında oynayacak.

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren 4 takımın ve düşmeme savaşı içinde olan 8 takımın son 4 haftada oynayacağı maçlar ise şöyle:

-ŞAMPİYONLUK YARIŞI-

FENERBAHÇE

----------

Denizlispor, Galatasaray (D), Gençlerbirliği, Trabzonspor (D)

GALATASARAY

-----------

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (D), Fenerbahçe, Sivasspor (D), Gençlerbirliği OFTAŞ Spor

SİVASSPOR

---------

Ankaraspor, Denizlispor (D), Galatasaray, Gençlerbirliği (D)

BEŞİKTAŞ

--------

Çaykur Rizespor (D), Bursaspor, Ankaragücü (D), Vestel Manisaspor

-LİGDEN DÜŞMEME MÜCADELESİ-

GAZİANTEPSPOR

-------------

Vestel Manisasspor, Trabzonspor, Konyaspor (D), İstanbul Büyükşehir Belediyesi

ANKARASPOR

----------

Sivasspor (D), Gençlerbirliği OFTAŞ Spor, Çaykur Rizespor (D), Bursaspor

BURSASPOR

---------

Kasımpaşa, Beşiktaş (D), Kayserispor, Ankaraspor (D)

KONYASPOR

---------

Ankaragücü (D), Vestel Manisaspor (D), Gaziantepspor, Kasımpaşa (D)

GENÇLERBİRLİĞİ

--------------

Trabzonspor (D), İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fenerbahçe (D), Sivasspor

ÇAYKUR RİZESPOR

---------------

Beşiktaş, Kayserispor (D), Ankaraspor, Denizlispor (D)

VESTEL MANİSASPOR

-----------------

Gaziantepspor (D), Konyaspor, Kasımpaşa, Beşiktaş (D)

KASIMPAŞA

---------

Bursaspor (D), Ankaragücü, Vestel Manisaspor (D), Konyaspor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious