Ligdeki en pahalı oyuncu kim?

Ligdeki en pahalı oyuncu kim? .10633
  • Giriş : 03.08.2007 / 09:30:00

Türk futbol tarihinin en pahalı transferi kim? Carlos diyenler çok yanılır.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray Brezilyalı futbolcu için, 4 yılda 13.4 milyon Euro ödeyecek. Roberto Carlos ise 2 yılda 4 milyon Euro alacak.

Galatasaray’ın 4 yıllık sözleşme imzaladığı Brezilyalı yıldız Lincol’ne 13.5 milyon Euro garanti parayla, kulüp tarihinin (resmi olarak) en büyük ücretini ödeyeceği ortaya çıktı.

Sarı-kırmızılı ekibin Lincoln’e vermeyi garanti ettiği ücretin 6 milyon Euro olan ilk yıllık bölümü, Roberto Carlos’un iki yıllık ücretinden (resmi olarak) 2 milyon Euro daha fazla. F.Bahçe, federasyona ulaşan sözleşmeye göre Roberto Carlos’a yıllık garanti ücret olarak 2 milyon Euro ödeyecek.

LİNCOLN’E BİR SERVET

Futbol Federasyonu’na geçtiğimiz hafta ulaşan resmi sözleşmelere göre G.Saray, 4 yıllık anlaşma yaptığı Lincoln’e bir servet vermiş. Yaklaşık 20 sayfa tutan bu sözleşmeye göre G.Saray, Lincoln’e ilk yıl 6 milyon Euro garanti para ödeyecek. Bu paranın 2.5 milyon Euro’su 12 eşit taksitle, kalan 3.5 milyon Euro ise iki eşit taksitte ödenecek. Sambacı geri kalan 7.5 milyon Euro’yu ise 3 yıl içinde 2.5 milyonluk eşit taksitlerle alacak. Bu 2.5 milyon Euroluk alacaklar da 12 aya bölünerek verilecek.

Sarı-kırmızılı kulüp Brezilyalı oyuncunun sağlık harcamaları ile uçak biletlerini de ödeyeceğini sözleşmeye yazmış. Uçak biletleriyle ilgili olarak bir sınır ise konulmamış

Roberto Carlos'a 2 yıl için 4 milyon

F.Bahçe'nin federasyona gönderdiği resmi sözleşmeye göre Roberto Carlos neredeyse Lincoln’ün yarı fiyatına malolmuş. Sarı-lacivetli kulüp Brezilyalı süper stara yıllık 2 milyon Euro garanti para ödeyeceğini beyan etmiş. Aynı sözleşmede Carlos’a ayrıca maç başına da ücret alacağı belirtilmiş. Buna göre F.Bahçe Carlos’a garanti paranın yanı sıra 25 bin Euro da maç başı ücret ödeyecek.

İsim hakkı için 3.5 milyon ödenecek

Galatasaray 4 yıllık sözleşme gereği Brezilyalı yıldızı Lincoln’e ödeyeceği 13.5 milyon Euro’nun 3.5 milyon Euro’luk bölümünü ’isim hakları’ için verecek. Sarı-kırmızılılar sözleşme gereği Lincoln’ün isim ve imaj haklarını 2.5 yıllığına satın aldı ve Brezilyalı’ya 3.5 milyon Euro’yu taksitlerle ödemeyi garanti etti.

Paranın, transferin ilk yılında ödenecek olması, Brezilyalı’nın bir sezondaki kazancını birden bire 6 milyon Euro’ya çıkartıyor. Çünkü yıllık transfer taksidi olarak da Lincoln’e 2.5 milyon Euro ödeniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious