Ligdeki ilginç senaryo

Ligdeki ilginç senaryo.22666
  • Giriş : 06.05.2008 / 10:25:00

Turkcell Süper Lig’in son haftasına girilirken puan tablosunda ilginç bir ihtimal ortaya çıktı. Ligi 3. sırada hangi takımın bitireceğini belirlemek için ekstra bir maç oynanabilir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eğer son hafta Beşiktaş Manisa’yı 5-0, Sivas da G.Birliği’ni 3-2 yenerse iki takım ligi aynı puan (73), aynı genel averaj (+27), aynı attığı gol sayısı (58) ve aynı yediği gol sayısında (31) bitirebilir.

Turkcell Süper Lig Müsabaka Statüsü’nün 13. maddesine göre iki takım aynı puandaysa önce ikili averaja bakılıyor. İnönü Stadı’ndaki maçı Sivasspor 2-1, 4 Eylül Stadı’ndaki maçı da Beşiktaş yine 2-1 kazandı. Beşiktaş ile Sivasspor ikili averajda eşit olduğu için genel averaja bakılıyor. Beşiktaş, V.Manisa’yı 5-0, Sivas’da G.Birliği’ni 3-2 yenerse genel averaj da eşitleniyor.

MAÇ TARAFSIZ SAHADA

HER şey eşit olduğu için 4. olarak hükmen yenilgilere bakılıyor. İki takımın da hükmen yenilgisi olmadığı için son çare kalıyor. Statünün 13. maddesinin “e” bendine göre Beşiktaş ile Sivasspor’dan hangisinin ligi üçüncü bitirip UEFA Kupası’na katılacağına tarafsız sahada oynanacak bir maçla karar verilecek. Eğer bu maçın normal süresi de eşitlikle sonuçlanırsa önce 15’er dakikalık iki devre uzatmaya, yine eşitlik bozulmazsa penaltılara da gidilebilir.
AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious