Likör fabrikasına en yüksek teklif Kiler'den geldi

Likör fabrikasına en yüksek teklif Kiler'den geldi.13600
  • Giriş : 26.04.2008 / 20:49:00

İstanbul’un en önemli arazileri arasında gösterilen eski ‘Likör fabrikası’ için düzenlenen ihalede en yüksek teklif Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ndan (GYO) geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, ihalenin onaylanması durumunda, araziye İstanbul Sapphire kalitesinde bir proje yapacaklarını belirtti.

Toplu Konut İdaresi’nin iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ tarafından açılan Mecidiyeköy eski Likör Fabrikası alanı satış ihalesinde Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) 295.7 milyon YTL teklif verdi. 23 bin 711 metrekarelik arsanın satış ihalesine katılan tek firma Kiler GYO oldu.

İhale sonrasında açıklama yapan Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, İstanbul’da sınırlı sayıda kalan böylesi önemli bir arazi için yapılan ihalenin prosedürlerinin tamamlanıp en kısa zamanda yatırıma başlamak istediklerini kaydetti. Türkiye’nin prestij projesi olarak nitelendirilen İstanbul Sapphire projesine imza atan Kiler GYO’nun bu arazi için de adından söz ettirecek bir çalışma yapacağını vurgulayan Nahit Kiler, “İstanbul Sapphire, sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin gururu oldu. Türkiye’nin ilk çevreci, en yüksek, en değerli gökdeleni olan İstanbul Sapphire’in ortaya koyduğu standart ve kalite sektör için de ayrı bir devrin başlangıcı oldu. İstanbul Sapphire’le Türkiye’de ilkleri yaşattık. Bu projeyle amacımız Avrupa’da ilkleri yaşatmak olacak. 163 metrede Boğaz’a nazır golfün oynanacağı İstanbul Sapphire’in getirdiği açılım neler yapabileceğimiz bir kanıtı. Büyükdere Caddesi bizim yakından bildiğimiz bir bölgeydi. Bu nedenle hesapları da iyi yaptık. Olmamız gereken bir ihaleydi. İhale sürecinin en kısa zamanda tamamlanmasını umuyoruz” dedi.

İhalenin onaylanması durumunda en kısa zamanda inşaata başlayacaklarını belirten Kiler GYO Genel Müdürü Musa Aykaç, araziye alışveriş merkezi ve rezidanstan oluşan bir proje yapmayı hedeflediklerini söyledi. Arazi bedeli hariç toplam 350 milyon dolar yatırım yapmayı planladıklarını belirten Aykaç, "Arazide yapılacak proje için uluslararası olacak yerli ve yabancı firmaların katılacağı bir mimari tasarım konkuru açacağız. Anıtlar Yüksek Kurulu'nun görüşlerini de alıp projenin son haline karar vereceğiz. Ülkemize ve İstanbul'a hayırlı olsun" açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious