Linçle gelen ölümde örgüt bağlantısı

Linçle gelen ölümde örgüt bağlantısı.17254
  • Giriş : 20.11.2008 / 21:27:00

Okmeydanı'nda linç edilerek öldürülen Selahattin Cirit olayı ile ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Okmeydanı Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Sağlık Ocağı önünden motosikletiyle geçerken kalabalık bir grup tarafından linç edilerek öldürülen 27 yaşındaki Selahattin Cirit soruşturması ile ilgili Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin DHKP-C örgütü ile bağlantısı olduğu ileri sürüldü.

Bir restoranda servis elemanı olarak çalışan moto-kurye Selahattin Cirit geçtiğimiz günlerde Okmeydanı'nda 50 kişilik bir gurubun saldırısına uğradı. Cirit kalabalık gurup tarafından demir ve tahta sopalarla öldüresiye dövüldü. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Cirit yaşamını yitirdi.

Olayın hemen ardından polis soruşturma başlattı. Cirit'in neden öldürüldüğü kesin olarak ortaya çıkarılmazken çeşitli iddialarda gündeme geldi.
Bu iddialardan biri Selahattin Cirit'in Okmeydanı Fuat Soylu İlköğretim Okulu ve çevresindeki diğer okullarda öğrencilere yönelik taciz olayını gerçekleştiren kişi olduğu şüphesiyle DHKP-C terör örgütü mensuplarınca kışkırtılan öfkeli kalabalık tarafından öldürüldüğüydü. Linç olayın da Bir diğer iddia ise Selahattin Cirit, mahallede bulunan DHKP-C örgütü yanlıları ile PKK yanlıları arasındaki güç kavgasına kurban gittiğiydi.

ŞÜPHELİLERİN DHKP-C TERÖR ÖRGÜTÜ İLE BAĞLATILI OLUĞU İDDİA EDİLDİ

Linç soruşturmasını Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü devraldı. Lincin gerçekleştirildiği bölgedeki tüm özel işyeri ve MOBESE kameraları incelemeye alındı. Kameraların yanı sıra teknik ve fiziki takipte yapan polis soruşturma kapsamında 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Önceki gün gözaltına alınan 3 şüphelinin DHKP-C terör örgütü ile bağlantılı olduğu iddia edildi. Operasyonun genişleyerek devam edeceği öğrenilirken gözaltındaki şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürüyor.

HABERTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*