Lincoln: "G.Saray'dan iyi para alacağım"

Lincoln:
  • Giriş : 24.06.2007 / 14:12:00

Almanya gazetesi Bild'e tatilde olduğu memleketi Brezilya'dan telefonla röportaj veren Lincoln, Galatasaray'a transferi hakkında şu açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bundesliga'yı ikinci olarak bitiren Schalke 04'den 4.5 milyon Euro bonservis bedeli ile Galatasaray'a transfer olan Brezilyalı oyuncu Lincoln , "Schalke'nin günah keçisi hep ben oldum" dedi.

Almanya'nın yüksek tirajlı gazetelerinden Bild'e tatilde olduğu memleketi Brezilya'dan telefonla röportaj veren Lincoln, "Üç yıl boyunca Schalke'de çok güzel günlerim oldu. Ancak, istenilen sonuç alınmadığında hemen suçlu gösterildim ve adeta günah keçisi haline döndüm. Taraftarların zaman zaman ıslıklı protestoları beni çok kırdı. Özellikle şampiyonluğu kaçırmamız nedeniyle teknik direktörümüz Mirko Slomka'nın beni eleştirmesi bardağı taşıran son damla oldu. Şampiyonluğu son anda elimizden kaçırmamızda diğer takım arkadaşlarım gibi tabiki benim de suçum yok değil. Ancak antrenör de bu yenilgiye dahildir" diye tepkisini dile getirdi.

Utanacak değilim!

Gazetedeki haberde Galatasaray ile 2011 yılına kadar sözleşme yapan 28 yaşındaki futbolcunun yılda brüt olarak 7 milyon Euro kazanacağı belirtilirken, başarılı futbolcu Lincoln şöyle konuştu:

"Evet çok iyi bir anlaşmaya imza attım. Bu kadar büyük bir parayı aldığım için hiç utanacak değilim. Sonuçta iyi bir kulüple böyle iyi bir anlaşma yapmak her futbolcunun hedefidir. Dört yıl sonra benim kariyerim de sona erer. O zamana kadar maddi durumumu iyi ayarlamam lazım. Bu hep menajerim Roger Wittmann ile üzerinde durduğumuz en önemli konuların başında gelmiştir." Galatasaray'a transferine çok sevindiğini söyleyen Brezilyalı futbolcu, "Türkler de aynı Brezilyalılar gibi. Taraftarları da yine bizdeki gibi fanatik. Galatasaray’a gitmekle iyi bir seçim yaptığına inanıyorum" diye konuştu. Lincoln, Pazartesi günü özel bir uçak ile Türkiye'ye gelecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious