Lincoln geldi ama ortalık da karıştı!

Lincoln geldi ama ortalık da karıştı!.12614
  • Giriş : 26.06.2007 / 00:36:00

Lincoln'ü karşılamaya gelen 1500 taraftarlar izdiham yarattı. Polis biber gazıyla müdahale ederken, taraftar, yönetimi istifaya davet eden pankartlar açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray'ın, Almanya Birinci Ligi ekiplerinden FC Schalke 04'den transfer ettiği Brezilyalı oyuncu Lincoln İstanbul'a geldi. Oyuncuyu Atatürk Havalimanı'nda karşılamaya gelen taraftarlar izdiham yarattı. Galatasaray'ın yeni transferi, 1 saatlik rötarın ardından Almanya'nın Frankfurt kentinden İstanbul'a gelirken, havalimanında toplanan yaklaşık 1500 taraftar coşkulu bir karşılama yaptı.

Saatler önce havalimanında toplanmaya başlayan taraftarlar, oyuncunun çıkış anında ortalığı bayram yerine çevirdi. Brezilyalı oyuncu, çıkış kapısına geldiğinde kalabalığı görünce korkup geri kaçtı. Oyuncu kapıdan geri dönünce, taraftarlar bir süre sonra kendi aralarında organize olup, aralarından Lincoln'ü geçirip dışarı çıkmasını sağladılar.

Ünlü oyuncu, taraftarların çılgınca tezahüratları altında ve ezilme tehlikesi geçirerek havalimanından dışarı çıkartıldı. Polis midibüsüne bindirilen Lincoln, böylelikle oteline götürülebildi. Oyuncuyu Atatürk Havalimanı'nda karşılamaya yönetici Haldun Üstünel ile Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin geldi. Brezilyalı oyuncu, yarın sağlık kontrolünden geçtikten sonra düzenlenecek törenle Galatasaray ile sözleşme imzalayacak.

POLİS, BİBER GAZI SIKTI

Atatürk Havalimanı'nda görev yapan güvenlik güçleri, taraftarların taşkınlık yapması üzerine biber gazı sıktı. Polis, taraftarları bu biçimde dağıtmak isterken, çok sayıda taraftar gazdan etkilendi.

HAVALİMANININ CAM KAPISI ÇATLADI

Atatürk Havalimanı çıkış bölümünün içine üzerinde Galatasaray forması olan taraftarlar alınmayınca, burada kalan taraftarlar içeri girebilmek için camdan kapılara yüklendi. Kapıları tekmeleyen taraftarlar, birini çatlattılar. Lincoln'ü karşılamak için havalimanına gelen Üstünel ve Sezgin, taraftarları sakinleştirmek için büyük çaba harcadılar. Taraftarlar da içeri alınmamalarına büyük tepki gösterip, ''Roberto Carlos geldiğinde taraftarlar içeri alınmıştı. Biz niye alınmıyoruz? Tabii biz çapulcuyuz, değil mi?'' derken, oyuncunun başka bir kapıdan çıkartılması olasılığına karşı çıkıp, ''Bu kapıdan çıkmayacaksa hiç gelmesin'' dediler.

YÖNETİME PROTESTO SÜRDÜ

Lincoln'e büyük sevgi gösterileri yapan taraftarların, yönetim kurulu ve başkan Özhan Canaydın'a protestolarını sürdürdükleri gözlendi. ''Yönetim istifa'' diye bağıran taraftarlar, havalimanına ''Fikrimiz değişmedi'' diye pankart açtılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious