Lincoln geri dönecek mi?

Lincoln geri dönecek mi?.9200
  • Giriş : 14.01.2008 / 14:37:00
  • Güncelleme : 14.01.2008 / 15:28:26

Galatasaray'ın sakatlıklardan bir türlü kurtulamayan yıldızı Lincoln'ün Almanya'ya dönmek istediği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ajansspor.com'un haberine göre; Alman basınına konuşan Dortmund'un Brezilyalı'sı Dede, "Lincoln Bundesliga'yı istiyor. Onu transfer etmemiz lazım. Mevkiisinin en iyilerinden biri" dedi.
Almanya’nın yüksek tirajlı Bild gazetesine konuşan Brezilyalı oyuncu, bir oyun kurucuya ihtiyaçlarının olduğunu ifade ederek, "Bu mevkiide Bundesliga'da Diego ve Van der Vaart dışında Lincoln'den daha iyi oyuncu yok" açıklamasını yaptı. Tatilini her yıl olduğu gibi Lincoln ile beraber geçiren Dede, Lincoln'un Türkiye'de çok fazla mutlu olmadığını doğrulayarak, "Almanya onun için farklı" dedi. Çocukluk arkadaşı olan Lincoln'un Dortmund'a transfer olmasını çok istediğini söyleyen Brezilyali yıldız, "Müthiş olur ama onu devre arasında transfer etmek zor olsa da Dortmund'un bunu denemesi gerekiyor" ifadesini kullandı.

DEDE'DEN İLGİNÇ YORUM
Bonservis sorunu yaşamayacaklarına inandığını söyleyen Dede'nin, "Türklerde bu konular çabuk gelişiyor. Baştan 20 Milyon Euro isterler, göndermek istediklerinde çok ucuza satarlar. Belki 1 milyon euroya bile alabilirsin" sözleri dikkat çekiciydi. Bild gazetesi Dortmund'un Lincoln ile ilgilendiğini, bu transferin olmaması halinde, Bulgar Stilian Petrov'a yöneleceğini bildirdi. Borussia Dortmund, Lincoln'ü daha önce transfer etmek istemiş, ancak ezeli rakibi olan Schalke'nin bu futbolcuyu bu takıma göndermek istememesi nedeniyle, transfer konusunda başarı gösterememişti.

LINCOLN'ÜN ÇOCUKLUK ARKADAŞI
Lincoln'ün Dortmund'ta devamlı gündeme gelmesi, şimdi olduğu gibi Dede'den kaynaklanıyor. Futbola Brezilya'da beraber başlayan ikili, aynı okula gidip, daha sonra aynı dönemde Almanya'ya transfer olmuştu. Bu iki futbolcu yaptıkları birçok röportajda, bir gün yine aynı takımda oynamak istediklerini dile getirmişlerdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious