Lincoln için 9 saatlik pazarlık

Lincoln için 9 saatlik pazarlık.12614
  • Giriş : 16.06.2007 / 08:43:00

Brezilyalı yıldızı renklerine bağlamakta kararlı olan sarı kırmızılılar Haldun Üstünel ve Adnan Sezgin ile Almanya’ya çıkarma yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Schalkeli idarecilerle pazarlık masasına oturulurken, düğüm yine çözülemedi.

Galatasaray’da tek gündem Lincoln. Ezeli rakip Fenerbahçe’nin Roberto Carlos, Wederson ve Colin Kazım Richards transferleriyle gövde gösterisi yapması nedeniyle kolları sıvayan sarı kırmızılılar Almanya’ya çıkarma yaptı. Haldun Üstünel ve Adnan Sezgin, Brezilyalı yıldızı renklerine bağlayabilmek için dün Schalke 04 kulübü idarecileriyle sıkı bir pazarlığa oturdular. Öğle saatlerinde Alman yöneticilerle biraraya gelen ikili, 15.00’de başladıkları görüşmeleri geceyarısı 00.00’a kadar sürdürdüler. 9 saatlik toplantı sonrası iki taraf da sonuca varamadı.

Bugün de görüşecekler

Lincoln için 8 milyon Euro bonservis bedeli isteyen Schalke 04 idarecileri, Galatasaray yöneticilerinin 3 milyon Euro’dan kapıyı açması üzerine bu transferin gerçekleşmesinin mümkün olmadığını ifade etti. Brezilyalı futbolcu ile prensip anlaşmalarına varmalarına rağmen kulübünü ikna edemeyen sarı kırmızılılar, fiyatı 4 milyon Euro’ya kadar çıkardı. Menajeri aracılığıyla Schalkeli yöneticilere, "Artık Almanya’da kalmak istemiyorum. Kalsam da verimli olamayacağım. Bu yüzden transferimde kolaylık sağlamalısınız. Türkiye’de mücadele etmek ve Galatasaray forması giymek arzusundayım" mesajı gönderen Lincoln için iki taraf bugün yine biraraya gelecek.

Başkan devreye girecek

Almanya’da bulunan Üstünel ve Sezgin ikilisinin, Adnan Polat’ın talimatıyla bonservis bedelinde 1 milyon Euro daha aşağıya çekmeleri halinde Schalke ile el sıkışılacağı öğrenildi. Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın’ın da pazarlık masasındaki düğümün çözülememesi halinde yakın dostu olan Schalke Başkanı Gerhard Rehberg’i devreye sokması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious