Lincoln nerde bırakacak?

Lincoln nerde bırakacak?.15281
  • Giriş : 18.10.2007 / 19:04:00

Galatasaray'ın Brezilyalı oyun kurucusu Lincoln, futbolu sarı-kırmızılı takımda bırakacağını açıkladı. Deneyimli yıldız, Türk milli takımından teklif aldığı takdirde bunu ciddi şekilde düşüneceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Transferinden dört ay sonra sonra ilk kez kendi isteğiyla basınla biraraya gelen Lincoln, dil zorluğu ve yönetimin konuşmak için zaman gerektiğini düşünmesinin bu kopukluğa neden olduğunu belirtti.

Lincoln, Türkiye'de kısa sürede kendisini evinde gibi hissettiğini belirtti ve futbolu dört yıl sonra Galatasaray'da bırakacağını söyledi.

Beşiktaş maçı öncesinde kadro dışı bırakılmasının Türkiye'de yaşadığı tek olumsuzluk olduğunu dile getiren Lincoln, kulübün ve teknik direktörün kurallarına uymadığı için bu olayda hatalı olduğunu ifade etti.

Lincoln, konunun artık kapandığını dile getirerek, "Galatasaray ile dört yıllık mukavelem var. Bu dört yıl sonrasında futbola devam etmeyi düşünmüyorum. Galatasaray futbolu bıraktığım yer olacak" dedi.

Brezilyalı futbolcu, 32 yaşın futbolu bırakmak için erken olduğu yönündeki görüşler için, "hayatını ince programlayan bir kişiliğim, ancak geleceği bir tek Tanrı bilir. Şu anda yaptığım program bu. 32 yaşına gelince tabii ki kararımı gözden geçiririm. Öncelikle burada geçireceğim dört yıla konsantre olacağım" diye konuştu.

"Milli Takım teklifinden gurur duyarım"

Türk milli takımında oynamak için resmi bir teklif gelmediğini dile getiren Lincoln, böyle bir şey olması halinde ciddi şekilde düşüneceğini söyledi.

Konuyu gazetelerden takip ettiğini anlatan orta saha oyuncusu, "resmi teklif gelirse benim için gurur olur. İyi bir futbolcusunuz ki bu teklif geliyor. Tabii ki düşünürüm; yakınlarımla, ailemle, yöneticilerimle ve arkadaşlarımla ciddi bir şekilde konuşurum" derken, "işin zor kısmı Türk milli takımında oynamak olmaz, ismimi değiştirmek olur" esprisini yaptı.

Şu ana kadar Avrupa ve Brezilya'da büyük taraftarı olan kulüplerde oynadığını anlatan Lincoln, Galatasaray'da gördüğü seyirci desteğini ve taraftarı ise hiçbir yerde görmediğini vurguladı.

Brezilyalı oyuncu, ligde şu ana kadar oynadıkları seyircisiz maçlarda iyi performans ortaya koyduklarını belirterek, "UEFA Kupası'nda seyircili maçları gördüğümde, taraftarların desteğinin eksikliğini anlıyorum. O desteği gördünüz mü taraftarın eksikliğini hissediyorsunuz. Daha önce hiç taraftarsız maç oynamamıştım" dedi.

Lincoln, Hagi ve Fenerbahçeli Alex ile karşılaştırılmasıyla ilgili soruları da yanıtladı. Her gittiği takımda kendisinden önceki oyuncularla karşılaştırıldığını dile getiren deneyimli yıldız, "bu herhalde benim kaderim" dedi:

"Hagi'nin burada yaşadığı tarihi başka bir oyuncu yapamaz. Kanımın son damlasına kadar Galatasaray için elimden gelen her şeyi yapacağım, ama Hagi ile karşılaştırmayı doğru bulmuyorum. Geldiğim günden beri kendisiyle ilgili o kadar iyi şeyler anlatıldı ki, tanışma isteğim doğdu. Belki Hagi ile birlikte röportaj yaparız.

"Hiçbir oyuncu başka bir oyuncu ile karşılaştırılmaktan hoşlanmaz. Alex çok iyi tanıdığım bir oyuncu, kendisiyle ümit milli takımda birlikte oynadık. Alex Fenerbahçe'nin kontratlı oyuncusudur, o elinden gelenin en iyisini Fenerbahçe, ben de elimden gelenin en iyisini Galatasaray için yapacağım. Biz dostuz, olayı bu şekilde düşünmeliyiz."

"UEFA Kupası'nda kolay grupta değiliz"

UEFA Kupası'nda sanıldığı kadar kolay bir grupta yer almadıklarını anlatan Lincoln, herkesin Galatasaray gibi büyük bir takıma karşı elinden gelenin en iyisini yapacağını vurguladı.

Bu sene içinde Avrupa'da aldıkları sonuçları unutmak zorunda olduklarını kaydeden Lincoln, önce gruptan çıkmaya konsantre olup, daha sonra adım adım maçları düşünmek zorunda olduklarını söyledi.

Lincoln, 2000 senesinde UEFA Kupası'nı kazanan takımı çok iyi tanıdığını söyleyemeyeceğini ifade ederek, "zaten o takımın birkaç senedir beraber oynadığı duyumunu aldım. Böyle olunca verim daha çok yükseliyor. Biz ise üç aydır beraberiz, ama bu da bir mazeret olamaz" dedi.

Lincoln, Türkiye liginin vasat olduğu görüşüne katılmadığını belirterek, "Almanya liginin tarihindeki kadar Türkiye'den de önemli futbolcular geçti. Türkiye ligi, Bundesliga kadar organize olmuş bir durumda" şeklinde konuştu.

Daha önce oynadığı liglerde bu kadar sertliğe maruz kalmadığını savunan Lincoln, hakemlerin bugüne kadar iyi yönetim gösterdiğini ifade etti.

Brezilya'nın tüm genç milli takımlarında oynadığı belirten Lincoln, Brezilya A milli takımına neden çağrılmadığını anlayamadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious