Lincoln yine kızakta

Lincoln yine kızakta.11526
  • Giriş : 16.02.2008 / 08:24:00

Bayer Leverkusen maçında yedek soyunup, sonradan oyuna alınmasına tepki gösteren ünlü futbolcu, idmanda da isteksiz tavırlarıyla dikkat çekti. Alman çalıştırıcı Konya kafilesine dahil etmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

GALATASARAY’da Cassio Lincoln sancısı bitmek bilmiyor... Bayer Leverkusen maçında yedek soyunup, son 7 dakikada oyuna alınmasına tepki gösteren ve soyunma odasında tavrını sürdüren Sambacı, tepkisine devam edince sabırları taşırdı. İdmandaki mutsuz tavırlarıyla dikkat çeken Lincoln’ün hali teknik direktör Feldkamp’ı da kızdırınca, Brezilyalı yıldız "kondisyon eksiği" gerekçe gösterilerek, yarın oynanacak Konyaspor maçının kadrosuna alınmadı.

Saygısızlık yapıyor

Lincoln’ün tutumu üzerine Feldkamp, arabulucu rolüne soyunan yöneticilere, "Bu yaptığı hareketlerle bana değil, sahada mücadele eden takım arkadaşlarına karşı saygısızlık yapıyor" diyerek Sambacıya öfkesini dile getirdi. Alman çalıştırıcı, yıldız futbolcu için "Şu anda kondisyon olarak yetersiz. Ona özel bir çalışma programı hazırlamalıyız" diyerek Konya maçı kadrosuna almadığı yıldız futbolcuya üstü kapalı cezayı da kesti. Yönetimin ise Lincoln’e herhangi bir cezai yaptırım uygulamayacağı açıklandı.

Buzlar eritilecek

G.Saray Teknik Heyeti, Lincoln’ün kadroya alınmamasıyla ilgili "Biz futbolcularımıza saygıda asla kusur etmedik. Büyük baskılar içinde olan takım ve kişiler arasında fikir ayrılıkları olabilir. Ancak biz Lincoln’ün takımına maç kazandırabilecek duruma gelmesini istiyoruz. Bu yüzden ona ayrı bir çalışma programı hazırladık. Bu karar ortak olarak verilmiştir" dedi. Lincoln’ün Bayer Leverkusen rövanş maçında takımda yer alabileceği belirtilirken, yönetimin de bu sürede Brezilyalı yıldız ile Feldkamp arasındaki buzları eriteceği öğrenildi.

Özel programla çalışacak

G.Saray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, Lincoln konusunda, "Hiçbir futbolcu son dakikalarda oyuna girmek istemez. Hiçbir futbolcu kendini iyi hissederken oyundan çıkmayı kabullenemez, bunlar doğal hareketler. Ama bir ölçüsü vardır. Disiplin kurallarının dışına çıktığında ona göre değerlendirilir. Lincoln büyük yatırım yaptığımız üzerine titrediğimiz bir futbolcu. Konyaspor kadrosunda yer almayacak ama bundan sonra daha iyi bir şekilde aramızda olması için özel bir antrenman programı veriliyor. Ona ihtiyacımız var. Biz oyuncumuzu kaybetmek değil, kazanmak istiyoruz" dedi.

BU KEZ SES ÇIKARMADI

G.saray’ın çarşamba akşamı Bayer Leverkusen ile oynadığı UEFA Kupası maçında yedek soyunan Lincoln, son 7 dakikada oyuna alınmak isteyince tepki göstermiş, daha sonra tribünleri işaret ederek oyuna girmişti. Lincoln tepkisini soyunma odasında sürdürünce Kalli ile arasındaki gerilim de tırmanmıştı. Galatasaraylı yöneticilerle dün bir araya gelen Lincoln, sabah takımdan ayrı olarak kondisyoner Cevat Güler eşliğinde salonda çalıştı. Brezilyalı futbolcu Konyaspor maçında da kadroya alınmayacağını öğrenince ses çıkarmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious