Lincoln'den ay-yıldızlı forma yanıtı

Lincoln'den ay-yıldızlı forma yanıtı .10633
  • Giriş : 18.10.2007 / 15:49:00

Adnan Sezgin ile düzenlediği basın toplantısında konuşan Lincoln, futbolu Galatasaray'da bırakmak istediğini belirtirken, Türkiye Milli Takımı'nda da teklif gelmesi halinde seve seve oynarım dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şu ana kadar kendisine resmi bir teklifin gelmediğinin altını çizen Lincoln, "Bana resmi olarak gelmiş hiçbir teklif yok. Ama teklif gelirse çok gurur verici olacak. Eğer böyle bir teklif gelirse yakınlarımla beraber oturur konuşurum. Ben Türk vatandaşlığına geçersem Türk Milli Takımında oynamak benim için zor olmaz. Benim için zor olan adımı değiştirmek olur. Teklif gelirse bunu ciddi düşünürüm' dedi.

'BU KADAR KISA SÜREDE UYUM SAĞLAMAK BENİ DE ŞAŞIRTTI'

Sözlerine öncelikle bu basın toplantısını neden düzenlediğini açıklayarak başlayan Lincoln şunları söyledi: "Dört aydır burdayım ve yaşadığım şeyleri sizlerle paylaşmak istedim. Sizler için yeni bir transferin hiç konuşmaması zor olmuştur, bugüne kadar bana karşı göstermiş olduğunuz sabır için teşekkür ederim. Gerek ligin zorluğu gerekse konuşmak için doğru zaman olduğunu düşünmemem buna neden oldu.

Türkiye'ye gelir gelmez bu kadar kısa sürede uyum göstereceğimi sanmıyordum. Çok kısa bir sürede kendimi evimde hissettim. Yalnız bu adaptasyonda burda bir çok insanın büyük katkısı oldu. Geldiğim günden itibaren herkes bana yardımcı oldu. Sahada bakım yapan insandan, başkana kadar herkes beni sevdiğini hissettirdi. Bunun için en ufak kademesinden, başkanına kadar herkese binlerce defa teşekkür ediyorum.

'FELDKAMP'A İTİRAZ ETTİM'

Beşiktaş kampının olaylarına gelirsek, tek bir cevap vereceğim ve herkesin bunu anlamasını istiyorum; öncelikle burda bulunduğum dört ay süresince yaşadığım olumsuz tek olay budur. Bunu tabi yaşamak istemezdim ancak herkes her zaman istediği şeyleri yaşayamaz. Bu olayda, daha doğrusu hata diyorum. Kulübün kuralları vardır, ben bunlara uymadım ve hata yaptım. Beni ziyarete gelen insanlar dosttan önce ailem gibi gördüğüm insanlardı. Onlar beni büyük bir maçtan önce yüreklendirmeye gelmişlerdi ve ben hata yaptım ve kadro dışı kaldım. Hata yapınca insanların özür dilemesi gerekir ve ben de takım arkadaşlarımdan onları yalnız bıraktığım için özür diledim. Daha sonra hocam ile görüştüm, hocam kurallar çerçevesinde bir karar almıştır ve doğrudur ancak bu konuda ona katılmadığımı da söyledim. Çok üzüldüm bu karar karşısında, bunu saklamakta bir sakınca görmüyorum. O gece uyuyamadım sabaha kadar. Bana yakın olan insanlar bunu gördü zaten. Bu kadar ağır bir karar beklemiyordum, sonuçta bir karar alınmıştır ve bize de buna uymak düşer. Biz oyuncular burda bir hoca için oynamak için gelmedik, burda herkes Galatasaray'a hizmet için gelmiştir, bu gerçek dahilinde ben bu kararı kabullendim.

'SİON MAÇINDA MORALİM DÜZELDİ'

Beşiktaş maçının ertesi günü hocam ile bir araya geldik, bu kararın üzüntüsünü O'nunla paylaştık ve katılmadığımı söyledim. O da bana bundan sonra nasıl olacak diye sordu, ben de açık bir şekilde şu cevabı verdim, buraya gelme kararımı verdim ve burada elimden gelenin en iyisini yapmaya geldiğimi söyledim ve aramızdaki buzlar biraz eridi. Sion maçına çıkınca 10-15 bin taraftarımızın adımı söylemeye başladığı zaman büyük moral buldum ve o gün moralim yüzde 80 düzeldi ve o moralle çıktım ve oynadım, bunun için taraftara çok teşekkür ediyorum ancak yine de yüzde 100 herşeyi unuttuğumu söyleyemem. Bu konu kapanmıştır, benim Galatasaray ile dört yıllık mukavelem var, bu dört yılın ardından da futbola devam etmek istemiyorum. Yani Galatasaray futbolu bırakmak istediğim yerdir.

'MİLLİ TAKIMI CİDDİ ŞEKİLDE DÜŞÜNÜRÜM'

Milli Takım konusuna gelince, ben de gazetelerden takip ediyorum açıkçası. Şu ana kadar resmi olarak bana gelmiş bir teklif yok. Resmi olarak böyle bir teklif gelirse, bu bana büyük gurur verir, bu demekki sizin iyi bir oyuncu olduğunuz gösterir. Böyle bir teklif gelirse, sevdiğim insanlarla bir araya gelip düşünürüm, yöneticilerime ve aileme danışıp ciddi bir şekilde düşünürüm. Türk vatandaşlığına geçersem, Milli Takım'da oynamak işin zor kısmı değil, zor kısım ismimi değiştirmek olacaktır.

'TÜRKİYE'DE SEYİRCİ BİR BAŞKA'

Seyircisiz maç daha önce hiç oynamamıştım. Şu ana kadar oynadığım tüm kulüplerde büyük bir taraftar grupları vardı. Bugüne kadar Galatasaray'da gördüğüm seyirci desteğini ve taraftarı hiçbir yerde görmedim. Seyircisiz oynadığımız maçların sonu geldiği için son derece memnunum. UEFA maçlarını seyircili oynadığımız zaman seyircimizin eksikliğinin ne kadar büyük olduğunu anlıyoruz, seyirci olduğu zaman kendinizi çok daha iyi hissediyorsunuz.

Brezilya'dan Türkiye'ye gelirken, Almanya aktarmamda menajerimle, Türkiye'de herhangibir kimse beni karşılayacak mı diye sordum ve o da gülerek, bir kaç kişi heralde seni karşılar dedi. Havaalanından inince beni karşılayan binlerce insanı görünce doğru yerde olduğumu anladım ve inanılmaz bir pozitif havaya girdim ve kendi kendime "Tanrı beni olmam gerektiği yere gönderdi" diye düşündüm. Bu etkileyici bir başlangıçtı, bunun içinde ayrıca herkese teşekkür ediyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious