Lincoln'e Alman talipler!

Lincoln'e Alman talipler!.12411
  • Giriş : 03.04.2009 / 09:53:00

Galatasaray’ın yıldızına Hamburg, Köln ve özellikle B.Dortmund göz koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray'ın dün akşam İstanbul'a dönen sorunlu yıldızına Hamburg, Köln ve özellikle B.Dortmund göz koydu. Dortmund, Lincoln'ü ikna etmesi için futbolcusu Dede'yi devreye soktu.

ALMANLAR, G.Saray'da disiplinsiz hareketleriyle şimşekleri üzerine çeken Cassio Lincoln'ün peşini bırakmıyor.

Sezon başında Lincoln için Wolfsburg Kulübü'nün 5 milyon Euro teklifle G.Saray'ın kapısını çalmasının, Hamburg ve Köln'de adının geçmesinin ardından, şimdi de Borussia Dortmund devreye girdi.

Borussia Dortmund Kulübü ile 2012 yılına kadar sözleşmesi bulunan teknik direktör Jürgen Klopp'un da sezon sonuna kadar Lincoln hakkındaki kesin kararını vereceği, kulüp yetkililerinden Sambacı yıldızın transfer şartlarını öğrenmesini istediği öğrenildi.

Alman kulübü yetkililer Lincoln'ün menajeri Roger Wietmann ile görüşmelerde bulunacak.

Dede ile büyüdü

Brezilyalı futbolcunun transferi için 'Kardeşim' ifadesini kullandığı Dede'nin ara bulucu rolüne soyunduğu ortaya çıktı.

B.Dortmund forması giyen Dede'nin birlikte büyüdüğü Lincoln ile bu konu hakkında sohbet ettikleri dile getirildi. Lincoln'le her gün telefonla görüştüğünü ve Almanya'ya dönmek istediğini söylediğini belirten Dede, "İkimiz de yeniden birlikte oynamak istiyoruz. İstanbul'a gidemeyeceğime göre, onun buraya gelmesi büyük ihtimal. Lincoln de tekrar Bundesliga'da kendini kanıtlamak istiyor. Umarım Lincoln İstanbulda'ki sorunlarını halleder" dedi.

Tek bavulla döndü

Almanya'nın ünlü gazetesi Bild de Lincoln'ün Dortmund'un takibinde olduğunu okurlarına duyurdu. Dortmund'un menajeri Michael Zorc da Lincoln ile ilgilendiklerini belirterek "Ligde yeniden şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Dortmund'un oyun kurucu olarak Brezilyalı yıldızı takımımızda görmek istiyoruz. Kendisiyle görüştüm, oda Dormund'da oynamaktan mutlu olacağını söyledi" diye konuştu.

Öte yandan Lincoln dün sevgilisi ile birlikte Frankfurt'tan İstanbul'a geldi. 8 gün önce İstanbul'dan 8 bavulla ayrılan Brezilyalı futbolcunun sadece 1 bavulla dönmesi ise dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*