Lincoln'ün değerini biliyoruz

Lincoln'ün değerini biliyoruz.11920
  • Giriş : 24.05.2008 / 10:56:00

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel, sezon başında “İki Kupa” hedefiyle yola çıktıklarını, ancak birinde mutlu sona ulaştıklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Üstünel, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, zorlu bir dönemi başarıyla atlattıklarını dile getirirken, Turkcell Süper Lig'de elde edilen şampiyonlukta tüm camianın payı bulunduğunu, mutluluğu da hep birlikte yaşamaları gerektiğini söyledi.

Sahalarının 6 hafta taraftara kapalı kalması, Feldkamp ile yaşanan sorunlar ve sakatlıklar nedeniyle sezonun zor geçtiğini anlatan Üstünel, “Bu zorlu dönemi başarıyla atlattığımızı düşünüyorum. Bizim için öncelikli hedef iki kupaydı. Birinde ummadığımız bir şekilde yarı finalde elendik, ama hiç olmazsa hedeflediğimiz kupalardan birine ulaştık ve mutluyuz. Bu mutlulukta camia olarak herkesin payı var” diye konuştu.

Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın ayrılmasının ardından son 6 haftaya “6 çarpı 3” parolasıyla girdiklerini ve kalan maçları kayıpsız geçtiklerini hatırlatan Üstünel, bu kriz döneminde başkan Adnan Polat önderliğinde çok yoğun bir tempoyla, takımla iç içe yaşamaya başladıklarını, bu ortam bazı kesimler tarafından “Sevgisizlik ortamı” olarak yorumlanmasına rağmen, elde edilen başarının da ortada olduğunu dile getirdi.

Üstünel, şunları söyledi: “Bazıları şampiyonluğu sürpriz olarak adlandırdı, ama biz başından sonuna kadar inanmıştık. Bu tertemiz, alnımızın akı gibi bir şampiyonluk. Çok zorlu bir süreçte büyük emekler verildi. Derbi maçlar olsun, ligin kritik maçları olsun, Galatasaray bileğinin hakkıyla, hiçbir engel tanımadan tüm rakiplerini ekarte ederek şampiyon oldu. Tabii bu şampiyonluğun arkasına sığınıp kalmayacağız. Bizler de üzerimize düşen görevi yapacağız ve takımı daha iyi yerlere getireceğiz.”

“LINCOLN'ÜN DEĞERİNİ BİLİYORUZ”

Haldun Üstünel, Brezilyalı futbolcu Lincoln'ün, Galatasaray'ın önemli varlıklarından biri olduğunu belirterek, “Ondan, önümüzdeki sezon daha fazla verim alacağımızı sanıyorum. Bu takıma çok büyük katkısı olacağına inanıyorum. Onun değerini biliyoruz ve onunla birlikte çok büyük başarılara imza atacağız. Özellikle de Şampiyonlar Ligi'nde...” dedi.

Bir soru üzerine, Mehmet Topal'ın, Linteroth'un sakatlığının ardından yakaladığı şansı çok iyi değerlendirdiğini ve çok fazla başarılı olduğunu ifade eden Üstünel, “Bu sezon ortaya koyduğu performans beni ve tüm camiayı mutlu etti. Oyunculuğu ve beyefendi kişiliğiyle Galatasaray'a çok yakışıyor” diye konuştu.

Servet'in de sezon başından sonuna dek inanılmaz bir özveriyle oynadığını ve bu arada sakatlıklarla boğuştuğunu anlatan Üstünel, bu futbolcuyu, şampiyonlukta en büyük pay sahibi olan isimlerden biri olarak gördüğünü kaydetti.

Hakan'ın, Galatasaray için bir sembol isim olduğunu, onunla ilgili kararı yönetim kurulu olarak alacaklarını ve kendisiyle paylaşacaklarını açıklayan Haldun Üstünel, Arda'yı da Galatasaray'dan kimsenin kopartamayacağını, onu bir gün takımın kaptanı olarak görmek istediğini söyledi.

Üstünel, “Zaten şu anda bize resmi bir teklif de yok. Tabii her futbolcunun gönlünde Premier Lig yatar, bu anlamda Arda'ya astronomik bir teklif gelirse, öncelikle oyuncuyla konuşmamız gerekir. Bu nedenle, gitmek isterse, önünü hiçbir zaman tıkamayız” dedi.

Yeni teknik direktör konusundaki çalışmaların son hızla devam ettiğini ve listelerinde çok değerli hocalar bulunduğunu belirten Üstünel, görüşmelerin sürdüğünü ve en kısa zamanda teknik direktör arayışını sonuçlandırmak istediklerini anlattı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ HEDEFİ

Haldun Üstünel, 22 yaş ortalamasına sahip, çok genç bir takım olduklarını, yapacakları takviyelerle bu takımı Şampiyonlar Ligi standardına sokmak istediklerini söyledi.

Hedeflerinin, 2000 yılında yaşadıkları başarıyı tekrarlamak olduğunu ifade eden Üstünel, “Elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Transfer döneminde yabancılar konusunda çok titiz davranacağız, ani kararlarla transfer yapmak istemiyoruz. İnce eleyip, sık dokuyacağız. Doğru isimleri takıma kazandırmak istiyoruz ve daha yolun başındayız. Önümüzdeki 2-3 yıl içinde Galatasaray büyük başarılar yakalayacak” şeklinde konuştu.

YENİDEN YAPILANMA SÜRECİ

Sarı-kırmızılı yönetici, Aslantepe projesi tamamlandığında, müthiş bir gelir kaynağına sahip olacaklarını belirterek, şöyle devam etti: “Öncelikle kulübün bu borç yapılanmasından kurtulması gerekiyor. Bu da tabii ki, Galatasaray'ın yeniden yapılanma sürecinde hedeflerden biri. Ne zaman stadın temelleri kendini göstermeye başlayacak, işte o zaman bizim loca satışımız olsun, kart satışımız olsun, büyük gelir elde edeceğiz.”

Üstünel, Riva ve Florya'nın değerlenmesinin, Galatasaray'ı, Avrupa'nın ilk 10 kulübü arasına sokacağı iddiasında bulunurken, “Kulübün elinde mal varlıkları var, ama bunları nakde çevirmek değil, yanlarına yenilerini eklemek gerek. Gelecekte büyük projelerimiz var” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious