Lincoln'ün kriz şeması

Lincoln'ün kriz şeması.12419
  • Giriş : 25.03.2009 / 03:44:00
  • Güncelleme : 24.03.2009 / 23:57:01

G.Saray, vukuatlı yıldız Lincoln'le ilgili kesin bir çözüm planlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geldiği gün Türkiye'de yer yerinden oynadı, omuzlarda İstanbul'a ilk adım attığında başta Galatasaray taraftarı olmak üzere futbolseverler neler yapabileceğini merak ediyordu. Yenetekleri bilinen, Bundesliga'da yaptıkları ortada olan Cassio Lincoln hakkında her zaman disiplinle ilgili soru işaretleri vardı ancak bu kadar uzun boylu sorunlar yaratabileceği tahmin edilmiyordu.

UEFA Kupası 4. Tur ilk maçında Almanya'da oynanan Hamburg-Galatasaray maçıyla yeniden alevlenen Lincoln problemlerinin ilk perdesini oluşturdu. Oyundan alınırken Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Korkmaz'a -yakışık almayan bir şekilde- tepki göstermesi ve ardından ilk 11'den kesilmesi beklenen depremin öncüsüydü.

Son olarak bir haftalık milli maç arası nedeniyle yönetimden izin isteyen ancak 'ret' cevabı almasına rağmen Türkiye'den ayrılan Lincoln'ün, Çarşamba günü top başı yapması gerekiyor. Zira Galatasaray son haftalarda gelen kötü sonuçların ardından bir çok takımın aksine izin günlerini kısıtlı tuttu ve futbolculara 2 gün izin verildi.

-GELECEĞİ MASAYA YATIRILACAK-

Havaalanında 6 bavulla uçağa yetişirken görüntülenen ve "Ne zaman döneceksin?" sorusuna "Yarın" diyen ancak dönüş biletinin 5 gün sonraya olduğu öğrenilen Lincoln, bir kez daha büyük bir krize sebep oldu. HTSPOR.COM'a konuşan Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, "Gereken yapılacak. Geri döndüğünde cezası kesilecek" dedi. Ancak yıldız futbolcunun sözleşmesinde yer alan ağır şartlar ve devam eden iki yıllık sözleşmesi sarı-kırmızılı ekibi zor duruma soktu.

Adnan Sezgin'in, "Lincoln'ün sözleşmesinde kulübü koruyucu madde veya maddeler yok mu? Sözleşmesi disiplinsizlik nedneiyle tek taraflı feshedilebilir mi?" sorusuna verdiiği cevapla, Brezilyalı yıldızın Galatasaray'daki geleceğinin uzun sürmeyeceği ortaya çıktı.

Haber Türk'ün konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Sezgin, "Kulübü koruyan böyle bir madde ana sözleşmede var. Dönünce toplantı yaparak karar vereceğiz. Kendisiyle de bu konuyu konuşacağız. Neler olacağına Galatasaray Yönetim Kurulu karar verecek" dedi.

Galatasaray yönetiminin, kulübün daha fazla zarar görmemesi için Brezilyalı futbolcuyla ilgili kesin bir çözüm bulma yoluna gitmesi bekleniyor.

-LINCOLN'ÜN KRİZ ŞEMASI-

Vukuat 1: Geçen sezon kampa akrabalarını getirdiği için Beşiktaş maçı öncesi kadro dışı bırakıldı.
Vukuat 2: Yedek başladığı Leverkusen maçında Feldkamp'a tepki göstererek oyuna girmek istemedi.
Vukuat 3: Sezon öncesi kampına bir hafta geç katıldığı için 104 bin euro para cezası aldı.
Vukuat 4: Devre arasındaki Antalya kampına mazeret bildirmeden 3 gün geç geldi.
Vukuat 5: Geç döndüğü Brezilya'dan kampa özel fizyoterapisti ile geldi.
Vukuat 6: Antalya kampında yemeğe katılmadığı için Adnan Sezgin'le tartıştığı iddia edildi.
Vukuat 7: Benfica maçından sonra gece kulübünde sabahladığı iddia edildi.
Vukuat 8: Hamburg maçında oyundan alındığı için Korkmaz'a tepki göstererek soyunma odasına gitti.
Vukuat 9: Eskişehir maçı öncesinde sağlık kurulunun "Oynayabilir" raporuna rağmen "Sakatım" dedi.
Vukuat 10: Bavullarını (6) toplayıp izin verilmemesine rağmen Türkiye'den ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*