Linderoth'u şok eden transfer teklifi

Linderoth'u şok eden transfer teklifi.14549
  • Giriş : 01.06.2009 / 09:41:00

İsveç 6. ligi takımlarından Olsfors’un sahasında çalışan Galatasaraylı yıldız Tobias Linderoth, kendisini tanımayan amatör küme ekibi transfer teklifi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray'ın uzun süredir sakat olan İsveçli oyuncusu Tobias Linderoth'a, ülkesinin 6. liginden ilgiç bir transfer teklifi geldi.

Çalışmalarını Sandared'de bulunan evinin yakınındaki Olsfors kulübünün Eriksdalsparken tesislerinde sürdüren Linderoth, antrenman yaparken, hiç beklemediği bir teklifle karşılaştı. Geçtiğimiz yıllarda IFK Göteborg'u da çalıştıran Olsfors'un teknik direktörü Reine Almqvist arabasıyla kulüp tesislerinin yanından geçerken tesislerde tek başına çalışan Linderoth'u gördü. Ancak Almqvist, 76 kez İsveç Milli Takımı forması giyen Galatasaraylı futbolcuyu tanımadı.

Almqvist bunun üzerine Olsfors kulübünden bir yetkiliye haber vererek, bu futbolcuyu kadrosunda görmek istediğini söyledi.

Olsfors'lu yönetici, Almqvist gibi tanımadığı Linderoth'un yanına gitti ve transfer teklifinde bulundu.

Aldığı sürpriz teklif karşısında neye uğradığını şaşıran Linderoth, uzun süredir sakat olduğunu ifade ederek, profesyonel bir takımla sözleşmesinin bulunduğunu bildirdi. Bu ilginç transfer teklifi, İsveç basınında, “Tobias'a 6. ligden teklif!” başlıklarıyla geniş yer buldu.

Bu arada Tobias Linderoth'un, Galatasaray'ın, Sivasspor'la oynadığı karşılaşmadan önce İstanbul'a döndüğü öğrenildi.

Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*