Lionel Messi'den Fener'e destek

Lionel Messi'den Fener'e destek.10150
  • Giriş : 23.12.2008 / 08:45:00

Barcelona'nın Arjantinli yıldız oyuncusu Lionel Messi, Fenerbahçe teknik direktörü Luis Aregones ve yıldız oyuncusu Guiza için zaman gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özbekistan Futbol Federasyonu'nun (ÖFF) davetlisi olarak bugün Taşkent'e gelen
Arjantinli yıldız Taşkent'te temasları sonunda düzenlediği basın toplantısında CİHAN'ın sorularını cevapladı.

-AREGONES VE GUİZA'YA ZAMAN GEREKİYOR-

Aregones'in başarılı bir çalıştırıcı ve Guiza'nın da iyi bir futbolcu olduğunu dile getiren Messi, Fenerbahçe'nin ikiliden bu yıl istediği randımanı alamamasını onların ortam değişikliğine bağladı. Messi, Fenerbahçe'nin son dönemlerde yükselişe geçtiğini ve ileride bu ikilinin takımları için daha da faydalı olacağını kaydetti.

Türkiye'den transfer konusunda kendisine teklif gelip gelmediği şeklindeki soruya ise Messi: "Hayır öyle bir teklif almadım. Şu anda bulunduğum kulübüm Barcelona'dan memnunum. Bana gerekli imkânları sağlamışlar. Kendimi iyi hissediyorum. Ama Futbol bu. Bir gün gelir Türkiye'yi de düşüneceğim olabilir" diye konuştu. Türk futbolu denildiği zaman aklına ilk gelen takımın hangisi olduğu? sorusuna Arjantinli yıldız "Galatasaray" cevabını verdi.

Türkiye'nin 2010 Afrika Avrupa elemeleri çerçevesinde Mart ve Nisan ayında İspanya ile peş peşe yapacağı iki karşılama konusunda ise Messi favori tercihinde bulunmadı. Messi: " Bu saatten sonra küçümsenecek takım olamaz. Şampiyona mücadelesi veren takımlar güçlüdür." dedi.

Lionel Messi, Özbekistan Oliy (Yüksek) Lig takımlarından Bunyodkor'ı çalıştıran Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Arthur Zico ve bu takımda top koşturan Rivaldo için "iki yıldız "dedi. Messi, Zico ve Rivaldo'nun Özbekistan'da olmasının ülke futboluna olan ilgiyi artıracağını kaydetti.

Arjantinli yıldız öğleden sonra genç Özbek futbolcularla kar altında kısa bir çalışma yaptı. Futbolcularla hatıra fotoğraf çektiren Messi, genç futbolculara kaleye şut çektirdi ve daha sonra onlarla kısa bir maç yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*