Lise öğrencileri 1 kese altın için matematik sorusu çözecek

  • Giriş : 05.02.2006 / 00:00:00

Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) Çimento Grubu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile birlikte 12 ilde "1 kese altın" ödüllü Matematik Yarışması düzenliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana Çimento Sanayi Genel Müdürü İsmail Erkovan, öğrencilere matematiği sevdirmek ve okullararası yarışma zemini oluşturmak amacıyla 2003 yılında TÜBİTAK işbirliğiyle başlattıkları yarışmanın kapsamını, bu yıl genişlettiklerini söyledi.

Yarışmaya Adana, Bolu, Ordu'nun Ünye ilçesi, Mardin, Elazığ, Niğde, Kahramanmaraş, Düzce, Rize, Batman, Malatya ve Hatay'dan lise öğrencileri katılabilecek.

Yarışacak ekiplerin 4 öğrenci ve 1 liderden oluşacağını bildiren Erkovan, 25 Şubat Cumartesi günü başlayacak yarışmanın Türkiye finalinin 16 Nisan Pazar günü İstanbul'da yapılacağını anlattı.

Yarışmalara katılacak okullara boya - badana, eğitim araç gereçleri ve benzeri hizmetleri karşılamak üzere fatura karşılığı bin 500 YTL'ye kadar ayni yardımda bulunacaklarını kaydeden Erkovan, "İl birincisi ekiplere ve okul müdürüne Cumhuriyet altını, Türkiye birincisi ekipte yer alan öğrencilere, öğretmenlerine ve okul müdürlerine bin YTL değerinde birer kese altın hediye edeceğiz. Şampiyon öğrencilerin velilerine de sürpriz hediyeler vereceğiz. Şampiyon okula ikinci kez bin 500 YTL değerinde ayni yardım yapacağız." dedi.
Erkovan, öğrencileri yarışmaya katılan her okula da kırtasiye ve dergi desteğinde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious