Lise öğrencilerine telafi hakkı

  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

MEB Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği'nde yaptığı değişiklikle sorumlu dersi olan lise öğrencilerine, sorumluluk sınavlarına girme hakkı verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, daha önceki yıllarda mezun olamayan ve sınav hakkı bulunan son sınıf öğrencilerinin 12-18 Şubat 2007 tarihleri arasında kayıtlı bulundukları liselerde sorumluluk sınavlarına girebileceklerini söyledi.

Yaşar, ortaöğretim kurumları sınıf geçme ve sınav yönetmeliğinin bazı maddelerini değiştiren yönetmeliğinin 1 Şubat 2007 tarihide Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini belirterek, bu değişiklikle ortaöğretim kurumlarında dönem notu, yılsonu notu ve diploma notlarının puan usulüne göre düzenlemesi konularında değişiklik yapıldığını ifade etti.

İbrahim Yaşar, "Aynı yönetmeliğini 41. maddesi gereğince eğitim öğretim yılı ders kesiminden sonra ve yeni eğitim öğretim yılının başlamasından önce yapılması gereken sorumluluk sınavlarına ek olarak 2005-2006 öğretim yılının ikinci kanaat döneminin başladığı ilk hafta içerisinde de sorumluluk sınavları yapılacaktır" dedi.

Sınavların tarihleri arasında tüm ortaöğretim kurumlarında yani lise ve dengi okullarda 12-18 Şubat 2007 yapılacağını ifade eden Yaşar, "Bu sınavlara daha önceki yıllarda mezun olamayan ve sınav hakkı bulunan son sınıf öğrencileri ile 2005-2006 öğretim yılında 10.11. ve 12. sınıflarda öğrenim gören öğrencilerden sorumlu dersi veya dersleri bulunanlar girebilecektir " şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious