Lise öğrencisi gölette boğuldu

Lise öğrencisi gölette boğuldu.23138
  • Giriş : 20.04.2008 / 22:36:00

Havanın güzelliğini fırsat bilen 8 arkadaş Spil dağı eteklerinde bulunan Kent Ormanındaki pikniğe gitti gençlerden Özcan Serhat Karataş isimli lise öğrencisi girdiği gölette boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aziz Gül'ün haberi

Önce Manisa belediyesine ait AKS 110 ekipleri cesedi çıkartmak için çaba harcadı gencin cesedi daha sonra İzmir Sivil Savunma İl Müdürlüğünden gelen dalgıçlar aracılığı ile çıkartıldı.

Uncubozköy mahallesi sırtlarında bulunan Kent Ormanı Gölet bölgesinde saat 16’da meydana gelen olayda Halit Görgülü Lisesi 1. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Özcan Serhat Karataş serinlemek için girdiği gölet’e boğularak öldü

Havanın sıcak olmasını fırsat bilen 8 arkadaş piknik yapmak için Kent Ormanı Göletine giden geçlerden. Özcan Serhat Karataş, serinlemek için gölet’e girdi.Gencin çırpınışları üzerine arkadaşlarından S.E. suya atlayarak kurtarmaya çalıştı.Pikniğe gelen gençlerden Hayrun Borucu isimli gençte gölette genci çıkartmak için suya girdi fakat o da başarılı olamadı.

Çevredeki vatandaşların polisi aramasıyla birlikte gölet bölgesine 112 sağlık ekipleri ve AKS 110. ekipleri sevk edildi. AKS 110 ekipleri yanlarında getirdikleri kayık ile göletin yüzeyinde gölette boğulan gencin cesedini aramaya başladı.Bir saat süren aramalar sonuç vermeyince bu kez İzmir Sivil Savunma Müdürlüğünden dalgıç ekipleri çağırıldı. İzmir’den gelen üç kişilik dalgıç ekibinin 20 dakikalık çalışması sonrası gencin cesedi göletten çıkartıldı.

Hem 110 AKS hem de dalgıçların kurtarma çalışmalarını yanlarında küçük çocukları olmasına rağmen bir film izler gibi izleyen vatandaş jandarma ve polisin ısrarlı uyarılarına rağmen güçlükle gölet bölgesinin dışına çıkartıldı.

Göletin dört bir yerinde büyük harflerle “Gölet’e girilmez” yazılı uyarılarına rağmen gençlerden birisinin gölet’e girip boğularak yaşamını yitirmesinin tam bir cehalet olarak değerlendirildi.

Olay yerine gelen Emniyet Müdürü Adem Aydemir ise olay yerinde incelemelerde bulunurken gölette boğularak yaşamını yitiren gencin arkadaşlarına “Arkadaşınızın gölet’e girmesini önleseydiniz şimdi sizlerde bizlerde ailesi de bu acıyı yaşamayacaktı” diyerek gençlere acı bir ders aldıklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious