Lise öğrencisi kalp krizinden öldü

Lise öğrencisi kalp krizinden öldü.15724
  • Giriş : 03.04.2008 / 15:40:00

Kayseri'de okulunun spor salonunda futbol oynarken kalp krizi geçiren lise 2. sınıf öğrencisi, hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Kayseri'nin İncesu ilçesi yakınlarındaki Kayseri Fen Lisesi 2. sınıf öğrencisi Hüseyin Gazi Bescelli, okulun kapalı spor salonunda arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikte minyatür kale Futbol maçı yaparken kalbinin sıkışması sonucu aniden yere yığıldı.

Öğretmenleri tarafından ilkyardım yapılan ancak durumu düzelmeyen Hüseyin Gazi Bescelli (16), ambulansla hastaneye götürülürken yolda öldü.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morgunda yapılan otopside, Hüseyin Gazi Bescelli'nin kalp krizi sonrası öldüğü belirlendi.

Kayseri Fen Lisesi Müdürü Osman Köroğlu, öğrencilerinin Futbol oynarken ölmesinden büyük üzüntü duyduklarını ve derslere 1 gün ara verdiklerini belirterek, şunları söyledi:

''Okulun spor salonunda öğretmenler ve öğrenciler birlikte maç yaparken Hüseyin yanımda aniden yere düştü. Hemen kendisini kucaklayıp dışarı çıkarttık. Yaptığımız ilk yardım çalışmaları ve kalp masajı sonuç vermedi. Kendisi hepimizin çok sevdiği, derslerinde çok başarılı olan bir öğrencimizdi'' dedi.

Hüseyin Gazi Bescelli'nin nakliyatçılık yapan babası Mehmet Bescelli de oğlunun daha önce kalbinden bir rahatsızlığının veya şikayetinin olmadığın söyledi.

Hüseyin Gazi Bescelli'nin cenazesi, Hunat Camisi'nde kılınan namazdan sonra Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious