Lise öğrencisi müdür yardımcısına saldırdı

Lise öğrencisi müdür yardımcısına saldırdı.16983
  • Giriş : 15.12.2007 / 01:47:00
  • Güncelleme : 15.12.2007 / 01:56:37

Antalya'da bir öğrencinin kendisini uyaran müdür yardımcısını darp ettiği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya Ticaret Meslek Lisesinde öğrenim gören ve ''öğrencilerden haraç istediği'' iddiasıyla disiplin kuruluna sevk edilen S.B'nin, okul çıkışında kendisini uyaran müdür yardımcısı Hamza Coşkun'u darp ettiği iddia edildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, öğrenim gördüğü okulundaki bazı arkadaşlarından ''tehditle haraç istediği'' iddia edilen ve bu nedenle kısa süre önce okul disiplin kuruluna sevk edilen Antalya Ticaret Meslek Lisesi 10. sınıf öğrencisi S.B (16), okul çıkışı sırasında hatalı davranışları nedeniyle kendisini uyaran Okul Müdür Yardımcısı Müdür Hamza Coşkun'a tepki gösterdi. Müdür Yardımcısı Coşkun'a saldıran ve darp eden S.B, Coşkun'un dudağının patlamasına neden oldu. Müdür Yardımcısı Coşkun, meslektaşları tarafından Antalya Devlet Hastanesine kaldırılırken, dudağına dikiş atıldı. Olayın ardından polis ekipleri tarafından gözaltına alınan ve Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edilen öğrenci S.B. sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BU OLAY EĞİTİMDEKİ SORUNLARIMIZIN BİR GÖSTERGESİDİR

Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Zeybek, olayla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, S.B'nin okul çıkışında neden olduğu saldırının, Antalya'ya göç eden ailelerin ve çocuklarının kente uyum zorluğunu ve eğitimdeki artan sorunları ortaya koyduğunu söyledi. Öğrencinin disiplin kurulundaki işleminin beklendiği süreçte öğretmenine saldırdığını da dile getiren Zeybek, ''Müdür Yardımcısı Hamza Coşkun, S.B'ye telkinde ve uyarılarda bulunmuş. Üzücü talihsiz bir olay. Coşkun, eğitimciliğinin bütün sabrıyla öğrenciye yaklaşmış. Olumsuz bir tavrı yok. Buna karşın öğrenci, öğretmenini darp etmiş'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious