Lise öğretmeni PKK destekçisi

Lise öğretmeni PKK destekçisi .9139
  • Giriş : 28.05.2009 / 21:51:00

5 ilde düzenlenen operasyonlar şok etti. Gözaltına alınan 35 kişiden çoğu öğretmen. Aralarında 4 de KESK yöneticisi var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir, İstanbul, Ankara, Van ve Manisa'da eş zamanlı gerçekleşen operasyonlarda 35 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan çoğu öğretmen, 4'ü KESK yöneticisi. Van'da gözaltına alınan lise öğretmeni de PKK destekçisi çıktı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına 6 ay önce gelen bir ihbarda, kentte jandarmanın sorumluluğundaki bir ilköğretim okulunun öğretmenlerinin PKK terör örgütünün amaç ve stratejileri doğrultusunda çalışma yaptıkları bildirildi.

6 AY BOYUNCA TAKİP EDİLDİLER

Savcılığın talimatı ile harekete geçen jandarma ekipleri, 6 ay süren teknik takip yaptı. Takibin sonunda, PKK terör örgütünün Türkiye yapılanması olan Türkiye Meclisi'nin hedefleri doğrultusunda faaliyet gösteren Demokratik Emek Konfederasyonu (DEK) Ege Bölgesi oluşumuna operasyon başlatıldı.

İzmir, İstanbul, Ankara, Van ve Manisa'da eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda 35 kişi gözaltına alındı.

ÇOĞUNLUĞU ÖĞRETMEN ÇIKTI

İzmir'de yakalananların çoğunluğunun öğretmen olduğu, aralarında sağlık çalışanlarının da bulunduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan kişilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda çok miktarda örgütsel doküman, bilgisayar sabit disk ve CD'ye el konulduğu öğrenildi.

KESK YÖNETİCİSİ DE VAR

Gözaltına alınanlardan 4'ü KESK yöneticisi. Polis KESK Genel Merkezi'nde de arama yapıyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda KESK Kadın Sekreteri Songül Morsümbül'ün gözaltına alınmasının ardından KESK Genel Merkezinde aramalar devam ediyor. Operasyon kapsamında İzmir'de Eğitim Sen şubelerinde de arama yapılıyor.

KESK Genel Sekreteri Emirali Şimşek, genel merkez önünde yaptığı açıklamada Eğitim-Sen Kadın Sekreteri Gülçin İsbert'in Ankara'ya geldiği sırada gözaltına alındığını söyledi.

Şimşek, "KESK, terör örgütü operasyonuyla ilişkilendirilmeye çalışılıyor. Bunun kabul etmek mümkün değil" dedi.

Şimşek, aramalar sırasında resmi yazışmalara da el konulduğunu belirterek, ayrıca telefon görüşme kayıtlarına da el konulmaya çalışıldığını söyledi.

VAN'DA BİR ÖĞRETMEN GÖZALTINDA

Operasyonda Van'da da bir lise öğretmeni de gözaltına alındı.
Evinde gözaltına alınan lise öğretmeni Hasan Umar, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Van Şubesi'ne getirildi.

Eğitim-Sen üyesi olduğu bildirilen lise öğretmeni Umar, burada yapılan aramanın ardından Jandarma Komutanlığına götürüldü. Umar'ın evinde bulunan örgütsel döküman, sabit disk ve CD'ye el konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*