'Lisede namaz' komplo çıktı

'Lisede namaz' komplo çıktı.8619
  • Giriş : 05.08.2007 / 15:28:00
  • Güncelleme : 05.08.2007 / 15:37:01

Lisede namaz kılınıyor diye kamuoyuna yansıtılan olay komplo çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bağcılar lisesinin bodrum katında namaz kılınıyor diye kamuoyuna yansıtılan olayın kompo olduğu ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İstanbul Bağcılar Lisesi'nde bir odanın gizli mescit haline getirildiği iddialarına ilişkin soruşturmasını tamamladı.

Soruşturma sonucunda müfettişler olayın komplo olduğu kararına vararak, yönetici ve öğretmenlerle ilgili herhangi bir ceza talebinde bulunmadı. Namaz görüntülerinin kamuoyuna yansıdığı dönemde müdürlük yapan Asker Yavuz ise emekli oldu.

Müfettişler, namaz görüntülerinin taraflarıyla görüşerek 14 sayfalık bir rapor hazırladılar. Raporda, Bağcılar Lisesi'nde toplu namaz kılındığına yönelik bir delile rastlanmadığı belirtilerek, olayın okulun ismini kirletmek için yapılan komplo olduğu sonucuna varıldı.

Raporda, görüntülerde namaz kıldığı tespit edilen kız öğrencilerin, müfettişlere, görüntüleri cep telefonuyla çeken Ç.'nin annesi ile halasının ısrarı üzerine namaz kıldıklarını söylediği belirtildi.

Raporda, "Teneffüslerde bazı öğrencilerin kapıyı tutarak gizlice tek tek namaz kıldıkları görülmüştür. Görüntüleri kaydeden velinin, öğrencileri namaz kılmaya ısrar ve teşvik etmesi, velinin ifade vermek istememesi, ikametgah adresini terk etmesi ve öğrenciyi okula göndermemesi nedeniyle olayın komplo ve kurumu yıpratmak amaçlı olduğu kanaatindeyiz" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious