Liseli genç Kayseri'de kahraman oldu

Liseli genç Kayseri'de kahraman oldu.13346
  • Giriş : 23.06.2009 / 17:05:00

Kayseri'de üçüncü kattaki evin penceresinden düşen ve bu sırada 18 yaşındaki genç tarafından kurtarılan 2 yaşındaki Berat için babası kurban kestirdi. Olayın kahramanı o anı anlattı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kayseri'nin Talas ilçesinde, Pazar Caddesi Beyazsaray Sitesi'ndeki evlerinin üçüncü katından düşen 2 yaşındaki Berat Sait Özer'i son anda fark edip havada tutarak kurtaran Talas Lisesi öğrencisi Osman Altuntaş (18), hayat kurtardığı için mutlu olduğunu ifade etti.

Altuntaş, AA muhabirine, çocuğu kurtardığı için çevresinde ''kahraman'' ilan edildiğini belirterek, ''İnsan olan herkes, benim yaptığımı yapardı. Berat pencereden düşmeden önce elleriyle pencerenin mermerlerinden tutuyordu. Koşup kollarımı açıp düşen çocuğu kurtardım. Göğsüme aldığım darbe ile ben de yere düştüm. Olayın böyle sonuçlanması hepimizi mutlu etti'' dedi.

Olay sırasında apartmanın bahçesinde halı yıkadıklarını anlatan Osman Altuntaş'ın babası Muzaffer Altuntaş ise olayı ilk kendisinin fark ettiğini belirterek, şunları anlattı:

''Çocuğu pencereden sarkmış halde görünce, oğlum pencerenin altına daha yakın olduğu için (Osman çocuk düşüyor koş) dedim. Osman'da yukarı bakıp koştu. Ben de koştum, ama o sırada çocuk düşmüş, oğlum onu tutmuştu. Çocuğu kucağıma aldığımda şoka girmişti, daha sonra 'anne anne' diye ağladı. Aldık hastaneye götürdük.''

-BABA TANER ÖZER KURBAN KESTİ -

Oğlunun sağ kurtulmasına çok sevinen baba Taner Özer de olaydan sonra bir koyunu kurban ederek yoksullara dağıttı. Taner Özer, ''Oğlumu kurtaran Osman artık benim ikinci oğlum oldu. Kendisine minnet borçluyuz. Çocuğumun yaşamasını Osman'a borçluyuz'' diye konuştu.

Kurtardığı 2 yaşındaki Berat Sait Özer'i evinde ziyaret edip bir süre seven Osman Altuntaş ise ''Artık burası da benim evim sayılır. Özer ailesi beni çocukları gibi seviyor. Çok mutluyum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*