Liseli genç kızı kaçırmak isteyen zanlıya dayak

  • Giriş : 25.09.2007 / 17:37:00

Erzurum'da lise öğrencisi genç kızı okul çıkışı kaçırma teşebbüsünde bulunan 2 kişi, polisin çalışmaları sonucu yakalandı. Bahçe duvarı dibine gizlenmeye çalışan şüphelilerden biri, kızın babası tarafından tekme tokat dövüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Yunus Emre semti Çukur Evler civarında bulunan Ziya Gökalp Lisesi'nde okuyan 10. sınıf öğrencisi E.O. (17), dün iftar saatinde okul çıkışı yakınlarına daha önceden telefonla rahatsız edildiğini söylediği S.K. (17) ve C.A. (18) tarafından zorla kaçırılmak istendi.

Zanlılar, kendilerine direnen genç kızı kaçıramayacaklarını anlayınca yaya olarak kaçmaya başladı. Polis, genç kızın eşkallerini verdiği şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Bir süre şüphelileri otomobille kovalayan polis ekipleri zanlıları gözden kaçırınca Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü'nde görevli 2 polis memuru, civardaki kuytu yerleri didik didik aramaya başladı. Arama çalışmalarına katılan kızın babası bir apartmanın bahçe duvarının dibinde gizlenmiş bir kişiyi fark edince şüpheli etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.

Bu sırada öfkesine hakim olamayan kızın babası, ekiplerin polis otosuna götürmeye çalıştığı zanlıya saldırarak tekme Tokat dövdü. Aldığı darbelerle sendeleyen şüpheli S.K., ayağından çıkan ayakkabısının diğerini de eline alarak, "Kurbanınız olayım. Benim bir şeyden haberim yok" diyerek polise sıkı sıkı sarıldı. Olay yerine gelen takviye ekiplerle birlikte şüpheli polis otosuna bindirilirken, genci darp eden kızın babası da gözaltına alındı. Taraflar, Yenişehir Polis Merkezi'ne götürüldü.

S.K.'dan ikamet adresi öğrenilen diğer zanlı C.A. da gece saatlerinde polis tarafından yakalandı. İki zanlıdan 18 yaşından küçük olan S.K., Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edilirken, C.A.'nın Yenişehir Polis Merkezi'nde sorgusunun sürdüğü bildirildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious